Yeni nesil iPhone SE hakkında ilginç iddia! IPS LCD?

iphone xr türkiye fiyatı 1

Apple’ın 2023 ya da 2024 yılında satışa sunacağı yeni nesil SE modeli için ilginç iddialar ortaya atılıyor. Söylentilere göre Apple SE modelinde tasarım çizgisini değiştirse de IPS LCD panelden vazgeçmeyecek. İşte detaylar.

Yeni nesil iPhone SE hakkında ilginç iddia! IPS LCD? Akıllı telefon sektörüne yön veren isimlerden biri olan Apple, şu sırala uygun fiyatlı yeni iPhone modeli üzerine yoğunlaşmış durumda. Bilindiği üzere Apple şimdiye kadar 3 farklı SE modeliyle karşımıza çıkmıştı. Genel kanı 4. Modelin 2023 ya da 2024’ün ilk çeyreğinde tanıtılacağı yönünde.

iphone xr fiyatı 1

Peki SE modelinde ne gibi özellikler olacak. Malum şimdiye kadar SE hakkında pek çok sızıntı gerçekleşti. Bazı iddialara göre yeni SE modeli XR tarzında bir tasarımla gelecek. Bazı iddialara göreyse Apple tasarım tarafında bir değişiklik yapmayacak.

Yani yine iPhone XR tarzında bir tasarım benimsenecek ve sadece teknik tarafta güncellemeler yapılacak. 5G destekli yonga seti gibi.

iphone xr türkiye fiyatı 1

Yeni nesil iPhone SE hakkında ilginç iddia! IPS LCD?

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde yeni bir rapor daha ortaya çıktı. iPhone SE 4 hakkındaki yeni rapora göre Apple uygun fiyatlı modelinde IPS LCD ekran kullanacak. Böylece telefonun maliyeti de düşürülmüş olacak.

Apple ve Samsung

Malum şu anda satışta olan tüm iPhone modellerinde OLED ekran kullanılıyor. Dolayısıyla IPS LCD ekranın tercih edilmesi maliyeti ciddi anlamda düşürecektir. Elbette bu fiyatın ABD ya da Avrupa’ya düşük olacağını da söylemek gerekiyor. Malum ülkemizde şu sıralar döviz kurları yüksek. Bunun yanı sıra vergiler de hayli fazla. Böyle bir tabloda SE4’ün ucuz bir etiketle ülkemizde satışa sunulması pek beklenmiyor.

Honor Magic 5 serisi özellikleri ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir