Yeni Mac Studio ve Mac Pro İçin Tarih Verildi

mac studio

Son dönemlerdeki bazı raporlarda Mac Studio ve Mac Pro’nun güncel modeli hakkında çeşitli iddialar çıktı. Bazı kaynaklar cihazların 2024 sonunda tanıtılabileceğini ileri sürdü. Fakat yeni bir rapor masaüstü Mac’ler için biraz daha sabretmek gerektiğini vurguluyor.

Apple hakkında söylediği birçok bilgi doğru çıkan Mark Gurman’a göre yeni Mac Studio ve Mac Pro 2025’in ortasına kadar piyasaya sürülmeyecek. Gurman, “Apple’ın mevcut çıkış takvimine göre yeni Mac Studio ve Mac Pro için vakit var. Her iki cihazın güncellenmiş modelleri bu sene çıkmayacak. Gelecek sene ortasına kadar da herhangi bir hareketlilik görünmüyor” dedi.

Mac Studio ve Mac Pro’nun M2 işlemcili en yeni modelleri WWDC 2023’te açıklandı. Eğer Mark Gurman’ın dediklerini doğru kabul edersek, Apple en güçlü Mac modelleri için iki senelik yenileme döngüsüne girmiş olması muhtemel. Mesela kısa süre önce tanıtılan M4 işlemcili yeni iPad Pro’lar, M2’li iPad Pro’lardan iki yıl sonra geldi.

mac studio

Başka bir söylentiye göreyse Apple, WWDC’de belki M4 işlemcili Mac mini’yi açıklayabilir. İddia sahibi bunun gerçekleşebilecek bir ihtimal olduğunu savunuyor. Eğer bu söylenen doğru çıkarsa Mac mini M4’lü ilk model olabilir. Sonuç olarak bu söylentiyi doğrulamanın hiçbir yolu yok. Daha önce kendini defalarca kanıtlamış olan Mark Gurman’ın açıklamaları çok daha mantıklı. Geekbench 6 sonuçlarına göre M4 yongası çok çekirdekli testte M3’e göre %25 daha hızlı görünüyor. TSMC’nin 2. nesil 3 nm süreciyle üretilen M4 ayrıca M3’e göre daha fazla güç tasarrufu sağlıyor.

Vision Pro’nun Satışa Çıkacağı Ülkeler Belli Oldu