Ana SayfaAppleYeni iPhone işlemcisi ile devrim yaratacak!

Yeni iPhone işlemcisi ile devrim yaratacak!

Yeni iPhone işlemcisi ile devrim yaratmaya hazırlanıyor. iPhone işlemcilerini üreten TSMC’nin, 2018 yılı iPhone modellerinde 7nm üretim süreci ile üretilmiş işlemcilere yer vereceği söyleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda, TSMC’nin 7nm sürecini kullanarak yeni yonga setlerini üretmeye başlayacağını sizlere aktarmıştık. Bu söylentiler ise, şirketin CEO’su CC Wei tarafından geçen hafta onaylanmıştı.

Yeni iPhone işlemcisi nasıl olacak?

CEO, TSMC’nin Tayvan’daki teknoloji sempozyumu sırasında yeni yonga setlerinin ticari üretimi hakkında bir açıklama yaptı. 2018 iPhone modellerinde yer alacak olan Apple A12 SoC, 7nm işlemiyle üretilecek.

TSMC, AMD, Nvidia ve Qualcomm dahil olmak üzere 20 şirketten 7nm çip set siparişi verdi. Bu siparişlerin çoğu, 2019’un ilk yarısında piyasaya sürülecek. Yeni iPhone işlemcisi; yapay zeka (AI), GPU, cryptocurrency ve 5G teknolojilerine sahip olacak.

2017’nin üçüncü çeyreğinde üretimine başlanacak olan bu işlemciler ultraviyole litografi (EUV) teknolojisi ile üretilecek. Hem performans artışı sunacağı gibi hem de batarya tüketiminde daha cimri davranacak olan bu yeni yonga setlerinin mimarileri, tahminlere göre 1-2 yıl daha kullanılacak.

Yeni iPhone işlemcisi

2018 iPhone modelleri sızdırıldı!

7nm üretim sürecine geçen ilk firma Apple olacak. Daha sonra 2018 yılı içerisinde tanıtılacak olan Android amiral gemisi modellerinde 7nm ile üretilmiş yonga setlerini görebileceğiz. Yani Qualcomm ve Exynos işlemcileri de bu üretim sürecine dahil olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting