Yeni iPad Pro pazarı canlandırabilir mi?

ipad pro p

Apple’ın önümüzdeki ay WWDC’de tanıtması beklenilen yeni iPad Pro, tablet pazarını canlandırabilir mi? Bu konuyu masaya yatırıyoruz.

Tablet pazarı son yıllarda oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. Akıllı telefonların ekran boyutunun büyümesi, birçok uygulamanın tabletlerle tam senkronize çalışmaması gibi nedenler bu sektörün kısa sürede tıkanma noktasına gelmesine neden oldu.

Sektördeki nakit akışının kesilmesi, tablet üreticilerini de zor durumda bıraktı. Birçok firma tablet üretimini sonlandırmak zorunda kaldı. Zira birkaç sene öncesine kadar hemen hemen tüm akıllı telefon üreticileri tablet pazarında da boy gösteriyordu. Günümüze geldiğimizde ise Apple, Samsung, Huawei ve bir kaç üretici haricinde tablet pazarı için yeni model çıkartan firma pek bulunmuyor.

Peki bu sektörün geleceği bir şekilde kurtarılabilir mi? Tabletler tekrardan kullanıcıların gözde ürünleri arasında yer alabilir mi? İşin aslı bu günümüz şartlarında pek de olası görünmüyor. Zira kısa süre önce tabletlerin, notebookların yerini alabileceğinden bahsediliyordu. Şimdilerde ise tabletler yok olma aşamasına gelmiş durumda. Özellikle son dönemde çıkan büyük ekranlı tabletlerin, notebookların yerine göz diktiğini söylemek mümkün. Peki bunu başarabilirler mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir