İşte yeni nesil iPad Pro’nun özellikleri


Tablet sektöründe tekel olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Apple, yeni nesil iPad Pro modelini hangi özelliklerle donatacak? İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Malum son birkaç senedir tablet sektöründe önemli bir daralma yaşandı. Akıllı telefonların ekran boyutunun büyümesi, kullanıcıların ister istemez tabletlerden uzaklaşmasına neden oldu. Analistler tarafından yayınlanan raporlara göre, tablet pazarı 2021’e kadar yüzde 5 oranında küçülecek. Bu küçülmenin aksine satış rakamlarını arttıran tek firma ise Apple olacak. Yani tablet sektöründeki daralma, şimdilik Apple’ı çok fazla etkiliyor gibi görünmüyor diyebiliriz.

Peki Apple’ın bu ayın sonlarına doğru tanıtması beklenilen yeni nesil iPad Pro modeli bizlere ne gibi yenilikler sunacak?

Yeni nesil iPad Pro bomba gibi geliyor!

Cupertino merkezli şirkete yakın bazı kaynaklardan alınan bilgilere göre, yeni nesil iPad Pro, FaceID ile gelecek. Bu bağlamda tabletin çok daha ince çerçevelere sahip olması bekleniyor. Elbette iPad Pro’da iPhone X ve sonrası modellerde olduğu gibi bir çentik yer almayacak. Fakat cihazın çerçeveleri selefi modellere oranla hayli ince olacak.

Apple’ın yeni iPad Pro modeli ile birlikte tanıtacağı bir diğer ürün ise yeni Apple Pencil olacak. Şimdilik bu yeni Apple Pencil’ın özellikleri hakkında pek bir bilgi yok.

iPad Pro’da göreceğimiz en önemli yenilik ise USB-C bağlantı noktası olacak. Apple kullanıcıların 4K HDR görüntü aktarımı için yeni iPad Pro’ya USB-C bağlantı noktası koymayı planlıyor.

Bakalım tüm bu yenilikler, iPad Pro’nun satış rakamlarını yükseltmesine katkı sağlayacak mı? Bekleyip göreceğiz.

iPhone Xs şarj sorunu giderildi


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin