Ana SayfaGenelYeni hidrojen depolama yöntemi enerji problemini bitirebilir

Yeni hidrojen depolama yöntemi enerji problemini bitirebilir

Yapılan çalışmalar sonucunda yeni hidrojen depolama yöntemi bulundu. Ortaya çıkarılan bu yöntem enerji problemini tamamen bitirebilir. İşte konuyla alakalı merak edilen bütün detaylar.

Enerji krizini çözmesi beklenen yeni hidrojen depolama yöntemi, yeni bir dünya bile yaratabilir. Son yüzyılı düşündüğünüzde enerji problemlerini çözmek için çok fazla çözüm ortaya atıldı. Bunlardan bazıları ekosisteme çok fazla zarar verirken kimileri de olumlu katkılarda bulundu.

Özellikle de yenilenebilir kaynaklar, bugünlerde en gözde enerji kaynakları içerisinde yer alıyor. Ancak hidrojen, onların bu popülerliğine önemli bir alternatif olabilir. Rusya’daki Ulusal Nükleer Araştırma Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalara bakılırsa, kısa bir süre içerisinde yeni favorimiz gelebilir.

Alternatif enerji kaynakları büyük rağbet görecek

Hidrojen atomunun numarası 1 olduğundan dolayı yıldızlar tarafından bile yakıt olarak kullanılıyor. Bu nedenle Hidrojen ile birlikte korkunç bir güce sahip enerji açığa çıktığını da söyleyebiliriz. İşin herkesi ilgilendiren tarafı da burada zaten.

yeni hidrojen depolama yöntemi

Tükenmez bir enerji kaynağı olduğu söylenen hidrojen, neredeyse her alanda kullanıma sahip. Endüstriden ev ve araç yakıtlarına kadar bütün alanlarda bu atomu kullanmak mümkün. Buraya kadar herşey olumlu gibi görünse bile ortada büyük bir sorun var. Hidrojenin gaz olarak saklanması büyük tehlikelere yol açabiliyor.

Rus bilim insanları hidrojeni katı değil de gaz halde saklamayı amaçlıyor. Süper ince metal filmler ile oluşturulan depolama birimleri bu iş için son derece uygun. Çok işlevli elektrofiziksel cihaz sayesinde burada saklanan hidrojen hiçbir problem yaratmıyor. Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar, muhtemelen bizleri fosil yakıt mecburiyetinden kurtaracak. Sizce alternatif enerji kaynaklarından hangisi kullanılmalı? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting