Yemeksepeti bilgisayar korsanları tarafından tehdit ediliyor: Sapıklar iş başında

Bu zararlı yazılım Rusya saldırı yöntemleri Zero Day Initiative

Türkiye’nin en büyük platformları içerisinde yer alan Yemeksepeti bilgisayar korsanları tarafından büyük tehditlerle karşı karşıya. Hadi gelin hem bu tehditlere hem de konu ile ilgili diğer detaylara birlikte bakalım.

Yemeksepeti bilgisayar korsanları ile ilgili çok fazla problem yaşıyor. Şirket özellikle son dönemlerde veri hırsızlıkları ile karşılaşıyor. 16 Kasım günü yapılan açıklamalarla birlikte Yemeksepeti platformundan veri çalındığı doğrulamıştı. Bu verilerin fidye ile geri verileceği söylendi. Ancak bilgisayar korsanlarına pek güvenmediler.

Yemeksepeti ilk etapta bu verilerin çalındığı ile ilgili bilgileri yalanladı. Bilgisayar korsanlarının elinde olan bilgilerin eski olduğu iddia edildi. Ancak hackerlar 20 bin kişinin kullanıcı bilgilerini herkese açık bir şekilde yayınladı. Böylece ne kadar ciddi olduklarını gösterdiler. Ayrıca çalınan verilerin doğru olduğu ortaya çıkmış oldu.

Yemeksepeti bilgisayar korsanları tarafından ablukaya alındı

Yaşanan gelişmeler ile birlikte ortaya çok tuhaf bazı olaylar çıktı. WhatsApp üzerinden bazı kişiler rahatsız edildi. 20 bin kişinin verilerinin açık bir şekilde paylaşılması sapıkları harekete geçirdi. Bilgileri paylaşılan kişilerin telefon numaraları ve adresleri tehdit olarak kullanıldı.

Yemeksepeti bilgisayar korsanları

Konuyla ilgili hackerlar yeni bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Kendilerinin yanlış anlaşıldığını söylediler. Rakip firmalar tarafından işe alınmadıklarını da belirttiler. Tüm bunlara ek olarak talep ettikleri paranın ödenmesi halinde tüm verilerin kopyaları ile birlikte yok edileceği ifade edildi. Yemeksepeti bilgisayar korsanları tarafından tehdit edilmeye devam ediliyor.

Tarihin en büyük dolandırıcısı bakın nasıl yakalandı: Hacker köşeye sıkıştırıldı

Henüz Yemeksepeti net bir açıklama yapmadı. Şirketin yeni CEO’su olan Mert Baki bilgisayar korsanlarına geri dönüş sağlamadı. Hackerlar potansiyel alıcıların beklediğini defalarca söyledi. Eğer kendilerine söylenen ödeme yapılmazsa tüm veriler paylaşılacak. Peki siz yaşanan bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.