Ana SayfaSosyal MedyaJack Dorsey'in film gibi hayatı: Twitter onun ellerinde büyüdü

Jack Dorsey’in film gibi hayatı: Twitter onun ellerinde büyüdü

Jack Dorsey’in film gibi bir hayatı olduğunu söyleyebiliriz. Kendisi Twitter platformunun kurucusu ve oldukça ilginç bir karaktere sahip. Hadi gelin onunla alakalı merak edilen ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya siteleri içerisinde yer alan Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in film gibi bir hayaty var. Bu hayat içerisinde başarıları ile birlikte sıradışı alışkanlıkları olduğunu söyleyebiliriz. Silikon vadisi içerisinde en dikkat çeken isimler içerisinde yer alıyor. Bu onu sadece Twitter kurucusu olarak tanımamamız gerektiğini gösteriyor.

Jack Dorsey 15 yaşında yazılım hayatına başlıyor. Kendisi okul kütüphanesindeki bilgisayarlarda bir yazılım geliştirmesi ile biliniyor. Bu yazılım organize çalışan araç filolarını koordine etmek üzerine kuruluydu. Elektronik mağazalarının bir hayranı olan bu genç adam arkadaşları için fantezi futbol ligi yönetmesi ile de tanınıyor.

Jack Dorsey’in film gibi Punk tarzı hayatı

Jack Dorsey Punk olarak nitelendirdiğimiz bir hayat tarzına sahipti. 15 yaşında yazılım geliştirmeyi başaran bu adam ilk etapta Missouri Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile şansını denedi. Hemen ardından New York Üniversitesi ile bazı denemelere başladı. Ancak ikisinden de mezun olamadı.

Jack Dorsey'in film gibi

Üniversite hayatını yarıda bırakan bu genç adam ürettiği yazılımları internet üzerinden satmaya çalıştı. Ayrıca Twitter temellerini burada kurdu. Durumunuzu anlık olarak arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir platform geliştirmeye çalıştı. Son olarak ortaya Twitter ortaya çıktı. Burada atılan mesajlar 140 karakter sınırı ile sınırlandırıldı. Jack Dorsey’in film gibi hayatı böylece zirveye oturdu.

Twitter, canlı yayınlarda alışveriş özelliklerini denemeye başladı

Kendisi Twitter platformunu kuran ve büyüten kişi olarak tanınıyor. Square isimli bir dijital ödeme şirketi kurdu ve yatırım anlaşmaları gerçekleştirdi. Bu şirketi de başarılı olunca milyarderler listesine girdi. Barack Obama ile yaptığı röportaj hafızalara kazındı. Peki siz onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting