Yapay zeka destekli WhatsApp geliyor!

WhatsApp, yeni proxy desteğini duyurdu

Dünyanın en önemli girişimcilerinden biri olan Mark Zuckerberg, kısa bir zaman içerisinde yapay zekayı daha fazla platformda kullanmak istediğini açıkladı.

Yapay zeka destekli WhatsApp geliyor! Mark Zuckerberg, Meta’nın yapay zeka konusunda geride kalmayacağını duyurdu. CEO, şirketinin hizmetlerine üretken düzeyde yapay zeka uygulamaya odaklanacak yeni bir üst düzey ürün grubu inşa ettiğini söyledi. Bu sayede kullanıcılar için “zevkli deneyimler” sağlanabilecek.

whatsapp

Zuckerberg, yapay zeka grubunun oluşturulmasının şirketin geniş bir yelpazedeki diğer üretken yapay zeka ekiplerinin bir araya getirilmesini gerektirdiğini yazdı. Meta patronu, bu alanlardaki çalışmaların hızlandırılacağını belirtti.

WhatsApp, Snapchat ve Instagram Stories'e yanıt olarak 2017'de kullanıma sunulan Durum özelliği için bazı yeni güncellemeler getirdi. İşte detaylar.

Yapay zeka destekli WhatsApp geliyor!

İlk adım, yaratıcı ve etkili ifade araçları oluşturmak olacak ve uzun vadeli hedef, insanlara çeşitli yollarla yardımcı olabilecek yapay zeka kişilikleri oluşturma olarak tanımlandı. Zuckerberg, şirketin Messenger ve WhatsApp gibi yazılı metinlerde üretken yapay zeka kullanımını keşfettiğini söyledi. Bu, insanların mesajları oluşturmalarına yardımcı olacak ChatGPT gibi bir uygulamayı gerektirebilir.

WhatsApp mesajlarda takvim

Meta’nın yapay zekası ayrıca Instagram filtreleri ve reklam formatları gibi görseller için de kullanılacak, ayrıca “video ve çoklu ortam deneyimleri” oluşturulacak. Geçtiğimiz hafta Meta, raporlara göre GPT-3’ü büyük ölçüde geride bırakan yeni doğal dil modeli LLaMA’yı piyasaya sürdü. Modelin toplam boyutunun sadece GPT-3’ün onda biri olduğu belirtiliyor. Son aylarda ChatGPT ve diğer üretken yapay zekaların patlaması, Microsoft’un Bing ve Edge tarayıcıları da dahil olmak üzere şirketlerin ürünlerine uygulamaları için birbirleriyle yarışmalarına neden oldu. Ayrıca bu teknoloji etrafında yüzlerce startup’ın kurulmasına da yol açtı. Yapay zeka destekli WhatsApp geliyor!

ASUS Zenbook 14 OLED UX3402: Yoğun tempoya ayak uydurabilen bir laptop!


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir