Yapay zeka çözümlerine yenilerini ekliyor

yapay zeka

Müşterilerin akıllı sonuç elde etmelerini hızlandırmaları ve yeni otomasyon seviyeleri elde etmeleri için şirket içinde hızlı ve güvenli bir şekilde üretken yapay zekâ (GenAI) modelleri oluşturmalarına yardımcı olacak yeni çözümler sunacak.

Mayıs ayında duyurulan Project Helix’in devamı niteliğindeki yeni Dell Generative AI Solutions; BT altyapısı, bilgisayarlar ve profesyonel hizmetleri kapsayarak GenAI’nin büyük dil modelleriyle (Large Language Models – LLM) kullanılmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu çözümler, her ölçekten ve sektörden kuruluşun güvenli bir şekilde dijital dönüşüm sürecini yönetmesini ve başarılı sonuçlar elde etmesini sağlıyor.

Dell Generative AI Solutions sayesinde Dell Precision iş istasyonları, Dell PowerEdge sunucuları, Dell PowerScale ölçeklenebilir depolama üniteleri, Dell ECS kurumsal nesne depolama üniteleri ve geniş bir servis seti de dâhil olmak üzere Dell’in portföyü, masaüstlerinden çekirdek veri merkezlerine, uç konumlara ve genel bulutlara kadar GenAI çözümleri sunan güvenilir araçlar sağlıyor. GenAI projelerini desteklemeye yönelik artan talep ve dünya çapındaki kuruluşların yapay zekâ yatırımlarına öncelik vermesiyle birlikte Dell PowerEdge XE9680, Dell Technologies portföyündeki en hızlı büyüyen sunucu olma özelliğiyle öne çıkıyor.

yapay zeka dell

Kuruluşlar için GenAI

Dell Validated Design for Generative AI with NVIDIA, kuruluşlarda GenAI için modüler, güvenli ve ölçeklenebilir bir platformun dağıtımını hızlandırmak üzere optimize edilmiş, NVIDIA ile birlikte tasarlanmış bir çıkarım planı olarak tanımlanıyor.

Geleneksel çıkarım yaklaşımların aksine bu çözüm, gerçek zamanlı sonuçlar için LLM’leri ölçeklendirme ve destekleme kabiliyetine ve verilerin yapay zekâ altyapısı tarafından kolayca kullanılabilmesine odaklanan bir stratejiye sahip. Bu sayede müşterilerin kendi verileriyle daha kaliteli, daha hızlı değere dönüşen tahminlerde bulunmasına ve daha isabetli kararlar almasına yardımcı oluyor.

Kuruluşlar, GenAI projelerini hızla devreye alabiliyor ve müşteri operasyonları, içerik oluşturma ve yönetimi, yazılım geliştirme ve satış gibi kilit alanlardaki süreçleri dönüştürmek için uygulamaları ölçeklendirebiliyor.

yapay zeka

Operasyon verimliliği ve inovasyon hızı artıyor

Dell Professional Services, müşterilerin operasyonel verimliliklerini artırmak ve inovasyonlarını geliştirmek için GenAI kullanımını hızlandırmalarına yardımcı olacak geniş bir yelpazede yeni yetenekler sunuyor.

Bu hizmetler, yüksek değerli kullanım senaryoları ve bunları elde etmek üzere bir yol haritası belirleyen yeni bir GenAI stratejisi oluşturmakla başlıyor. Dell ayrıca, Dell Validated Design for Generative AI with NVIDIA’ya dayalı uygulama hizmetlerini ve platformu, müşteri operasyonları veya içerik oluşturma gibi belirli kullanım senaryolarına adapte eden hizmetleri de sunuyor.

İşletmeye entegre edildikten sonra Dell’in ölçeklendirme hizmetleri; yönetilen hizmetler, eğitim veya yerleşik uzmanlar aracılığıyla operasyonların iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

yapay zeka

Precision iş istasyonları

Dell Precision iş istasyonları, yapay zekâ geliştiricilerinin ve veri bilimcilerinin geniş ölçekte dağıtım yapmadan önce GenAI modellerini yerel olarak geliştirmelerine ve ince ayarlar yapmalarına olanak tanıyor. Precision iş istasyonları, tek bir iş istasyonunda dört adede kadar NVIDIA RTX 6000 Ada nesil GPU ile yapay zekâ yazılımlarını önceki nesle göre yüzde 80 daha hızlı çalıştıracak performans ve güvenilirliği sağlıyor.

Yerleşik yapay zekâ yazılımı olan Dell Optimizer, insanların çalışma şeklini öğreniyor ve yanıt veriyor, ayrıca uygulamalar genelinde, ağ bağlantısı ve ses üzerinde performansı artırıyor. En son özelliğiyle de GenAI modellerinden yararlanan mobil iş istasyonu kullanıcılarının uygulamanın performansını artırmalarına ve pil çalışma süresine olan etkiyi en aza indirmelerine olanak tanıyor.

Rapor: Yeni iPad’ler ince çerçevelere sahip olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir