Yapay zeka odaklı bir film festivali geliyor

Yapay zeka odaklı bir film festivali geliyor

Yalnızca yapay zeka ile yapılan kısa filmlere özel bir film festivali yolda. İşte tüm detaylar.

Runway ML’nin Yapay Zeka Film Festivali’nin organizatörleri, yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği içeren veya AI destekli düzenleme teknikleriyle bir araya getirilmiş bir ila 10 dakikalık çalışma süresine sahip filmleri kabul ediyor. Yapımcılar, metinden görüntüye oluşturmanın yanı sıra, filmlerini yapmaya yardımcı olması için arka plan kaldırma, çerçeve enterpolasyonu ve hareket izleme gibi teknikleri kullanabilir. Runway’in kurucu ortağı ve CEO’su Cristóbal Valenzuela, “Çevrimiçi olarak gördüğünüz birçok içeriğin, eğlencenin ve medyanın üretileceği bir geleceğe doğru gittiğimizi düşünüyorum” dedi.

Yapay zeka odaklı bir film festivali geliyor

Pek çok gözlemci yapay zeka tarafından üretilen içeriğin insan yaratıcıları yerinden edebileceğinden endişe ederken, Valenzuela gibi savunucular bu tür araçların film yapımcıları için oyun alanını eşitleyebileceğini öne sürüyor. Bir yapımcı “Gerçekten heyecanlandığım şey, AI’nın teknik olmayan insanlar ve genel olarak kreatifler için gerçekten kapıları nasıl açtığıdır” dedi. AI Film Festivali’nin Şubat ayında çevrimiçi olarak ve New York’ta gerçekleşmesi planlanıyor. Başvuru penceresi 15 Ocak’a kadar açık.

Valenzuela ve Holly Herndon’ın da yer aldığı jüri üyeleri, filmleri özgünlük, anlatım uyumu, kompozisyon kalitesi ve kullanılan yapay zeka tekniklerine göre değerlendirecek. En iyi beş filmin arkasındaki kişiler, büyük ödülün sahibi 10.000 $’ı alarak nakit ödüller alacak.

Bitcoin ayı sezonu için hazır mı? Kabus daha ne kadar sürecek?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir