Ana SayfaGenelYandex saldırısını kim yaptı? İşte yanıtı!

Yandex saldırısını kim yaptı? İşte yanıtı!

Rusya henüz geçtiğimiz günlerde yaşadığı ve Moskova trafiğini adeta felç eden siber saldırının şokunu atlatamamışken, saldırının arkasında ünlü hacker grubu Anonymous’un çıkması herkesi bir kez daha şaşırttı.

Yandex saldırısını kim yaptı? İşte yanıtı! Teknolojinin gelişimi iki farklı yönde kullanılabilir. Kimi insanlar, gelişen bu teknolojiyi insanlığın yararına kullanabilirken, kimileri ise ellerine geçen bu güç sayesinde kendi menfaatleri ve çıkarlarına yönelik hamleler yapabilmekteler.

Yandex Akıllı Asistanı Alisa

İşte insanların gündelik hayatlarını kolaylaştırmak için geliştirilen teknolojilerin siber saldırılar neticesinde kesintiye uğratılması tam olarak bu tip kötü insanların davranışlarına örnek oluyor. Ancak geçtiğimiz gün Rusya’da gerçekleştirilen ve Moskova trafiğini neredeyse 1 saatliğine felç eden siber saldırının arkasında diğer saldırılara göre daha “masum” bir neden olduğu ortaya çıktı.

yandex 9

Yandex saldırısını kim yaptı? İşte yanıtı!

Hatırlayacağınız üzere birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberde, Moskova’nın en önemli caddelerinden birine düzinelerce taksinin aynı anda akın ettiğini ve bunun sebebinin ise bir hacker grubunun Yandex.Taxi uygulamasını hackleyerek hepsini aynı bölgeye çağırması olduğunu belirtmiştik.

Yandex Haritalar

İşte ünlü hacker grubu Anonymous, bu hackleme işleminin kendileri tarafından gerçekleştirildiğini söyleyerek siber saldırıyı üstlendi. Twitter üzerinden bir açıklama yapan ünlü hacker grubu, söz konusu saldırıyı Ukrayna Bilişim Ordusu ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiklerini ve amaçlarının Rusya Ukrayna savaşına dikkat çekmek olduğunu ifade etti. Gerçekten de bu olayın bütün dünya genelinde haber olması, ünlü hacker grubunun amacına ulaştığını gösteriyor. Tabi bu durumun Ukrayna işgaline en ufak bir faydası olur mu işte orası da tartışılır.

iPhone kullanıcı sayısı rekor kırdı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting