XPG GAMMIX D30 DDR4 RAM!

XPG GAMMIX D30 DDR4

XPG’nin yeni bellek modülü GAMMIX D30 DDR4. Tanıtıldı. Oyuncular için geliştirilen XPG GAMMIX D30 DDR4 bakalım neler sunuyor?

RAM’i açıkçası ürünü görür görmez aklıma bir “kalkan” geldi, bire bir benzer olmasa da Batman logosu gibi, hatta Batman’in kullanabileceği bir kalkan gibi. Metal malzemeler ve yarı saydam tasarım malzemelerin bir araya gelmesi ve yer yer keskin hatlı çizgilerin birleşmesiyle birlikte ortaya iddialı bir görüntü çıkmış. Belleklerin her biri 8.1mm kalınlığında.

GAMMIX D30 DDR4 neler sunuyor?

Bundan 5-6 sene öncesini hatırlarsanız, sadece yeşil ve siyah renk tonlarından ibaret, herhangi bir tasarım iddiası olmayan, sadece performansa odaklı RAM’ler satılırdı. Tabii günümüzde böyle olmasının bir diğer sebebi de kasa modlamayı seven, transparan kasalar kullanarak PC’sinin içini de sergilemekten hoşlanan oyuncular. Yani oyuncular ne istiyor ise, üreticiler de oraya yönelik hareket etmeye çalışıyor.

Tabii şu da dikkatimi çekmedi değil, bu kadar iddialı bir tasarımda RGB aydınlatma sistemine yer verilmemiş.

XPG GAMMIX D30 DDR4

Görüntüsü gibi kendi de güçlü

Kutudan 8GB’lık iki bellek çıkıyor. Bunları anakartınıza yerleştirdiğinizde de 16GB’lık güce sahip oluyorsunuz. DDR4 2666MHz – 4600MHz arasında hız sunabilen modül, Intel’in Intel XMP 2.0 teknolojisine de destek veriyor. Böylelikle daha kolay şekilde daha fazla optimizasyon yapabiliyor, daha performanslı çalışması için kendi tercihlerinizi devreye sokabiliyorsunuz. Ayrıca Intel X299 2666MHz ve AMD AM4/Ryzen platformlarını da destek sunuyor.

Ürün, FinalWire AIDA64 Extreme DDR Benchmark testinde; saniyede yaklaşık 83MB veri okuyabiliyor, 78MB veri yazabiliyor ve yaklaşık 70MB’lık veriyi de kopyalayabiliyor.

Yüksek performans

Ürünün kırmızı ve siyah olmak üzere iki renk seçeneği var. Şık tasarımını, aynı zamanda dayanıklılığıyla da taçlandırmış. Böylelikle sorunsuz uzun süreli kullanım vadediyor. Tabii RGB aydınlatma da olsa çok daha iyi olurdu. Performanslı ve pek ısınmadan çalışan modülün Intel XMP 2.0 teknolojisine destek veriyor olması da güzel. Ayrıca ürün, çalışmak için 1.2V enerjiye ihtiyaç duyuyor, ki bu da önceki nesille kıyaslandığında %20 enerji tasarrufu demek.

TP-Link RE365 menzil genişletici ile duvarları yıkın


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin