Ana Sayfa Donanım XPG Gammix S50 Lite PCIe Gen4 M.2 SSD: Yüksek performans, güçlü yapı

XPG Gammix S50 Lite PCIe Gen4 M.2 SSD: Yüksek performans, güçlü yapı

Xtreme Performance Gear (XPG), ADATA firmasının PC donanımları üzerine hareket eden bir markası ve bildiğiniz gibi ülkemizde de faaliyetlerini sürdürüyor. Özellikle oyuncular için ürünler hazırlayan firma, şimdiye kadar pek çok ödüle de layık görüldü. Bu yazımızda bahsedeceğimiz ürünü ise, XPG Gammix S50 Lite PCIe Gen4 M.2 SSD.

XPG Gammix S50 Lite, hem okuma hem de yazma hızlarıyla yüksek performansı hedefleyen, bunun yanında dayanıklı yapısıyla da uzun süreler sorunsuz bir şekilde kullanım vaat eden bir ürün.

PCIe Gen4 arabirimi kullanan SSD, bu sayede yüksek boyutlu verilerin depolanması ve kopyalanması tarafında oyun severlere daha iyi çözümler sunabiliyor. Bu da oyunlarda daha performanslı hareket edebilmenin önünü açıyor. Evet, basit tabirle PCIe 3.0’e kıyasla çok daha yüksek performanslardan söz edebiliriz.

XPG Gammix S50 Lite

Tabii burada burada yalnızca oyunculardan bahsetmemek gerekli. Ürün, sorunsuz ve hızlı iş süreçlerinden yana tercih kullanan profesyoneller için de ideal bir seçenek. Örneğin, yüksek çözünürlüklü videolar üzerinde çalışırken ya da 3D tasarımlar üzerinde çalışırken faydasını hissedebilirsiniz.

SMI tarafından geliştirilen yeni SM2267 kontrol yongasını kullanan S50 Lite, PCIe Gen4 arabirimi ve NVMe 1.4 teknolojilerinden aldığı güçle saniyede 3900MB’a kadar okuma, 3200MB’a kadar da yazma hızlarına ulaşabiliyor. Ek olarak, 490K/540K IOPS rasgele okuma ve yazma değerlerine de ulaşabiliyor.

XPG Gammix S50 Lite

32 gram ağırlıkta, soğutucusu bulunmayan pek çok rakibine kıyasla %20 kadar daha serin çalışabildiği belirtilen cihaz, Dinamik SLC önbellek, LDPC hata düzeltme kodu, RAID desteği, AES 256-bit şifreleme gibi teknolojilere de sahip. Ayrıca PCIe 3.0 platformlarda da çalışıyor.

XPG Gammix S50 Lite’ın 1TB ve 2TB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği bulunuyor. Yine XPG’nin belirttiğine göre ürünün 5 yıllık garanti süreci de var. Bu da firmanın oyun severlerle yıllarca yan yana olacağını gösteriyor.

Logitech M190 kablosuz mouse: İki elde de kullanıma uygun

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting