Xperia XZ2 Pro ortaya çıktı!


Bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde 2018 yılında raflardaki yerlerini alacak olan amiral gemisi modellerinden bazıları tanıtılacak. Şimdilik firmalar tarafında, bu konuda en net detaylar Samsung’a ait. Samsun 25 Şubat’ta Galaxy S9 ve S9+’ı tanıtacağını net bir şekilde ifade etti. Samsung’un haricinde, Sony ve LG’de yeni üst segment modellerini MWC 2018’de tanıtacak. En azından beklentiler bu yönde. Sony’nin Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Pro modelleriyle MWC’de boy göstermesi bekleniyor.

Xperia XZ2 Pro tasarım çizgisi ile fark yaratacak

Bildiğiniz üzere Sony geçtiğimiz yıl tasarım konusunda bazı sıkıntılar yaşamıştı. İnce çerçeveli tasarım çizgisine geçmekte aceleci davranmayan Japon teknoloji devi, bu sebepten müşteri kitlesinin önemli bir bölümünü de kaybetmişti.

Bu yıl da aynı hataya düşmek istemeyen Sony’nin MWC’de en az 2 amiral gemisi modeli tanıtması bekleniyor. Bu modellerden son sızdırılan ise Xperia XZ2 Pro. Daha önce sızdırılan bilgilerde Xperia XZ Pro modelinin MWC’de tanıtılacağı iddia edilmişti. Fakat son raporlara göre, daha önceden XZ Pro ismi ile anılan model aslında Xperia XZ2 Pro olacak.

Xperia XZ Pro 2, ince çerçeveli bir tasarım çizgisine sahip olacak. 4K çözünürlüğündeki ekranı ile, sınıfında rakipsiz olması beklenen telefon gücünü SD 845 yonga setinden alacak. Sistemini 6GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise min. 128GB olacak. 3420mAh gücünde ortalama bir batarya ile beslenen Xperia XZ2 Pro’da 18MP+12MP’lik ana kameraya 13MP’lik selfie kamerası eşlik edecek. Telefonun kutudan ilk çıktığında ise Android Oreo 8.1 ile çalışması bekleniyor.

Essential Phone büyük hayal kırıklığı yarattı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin