Xiaomi’nin Amirali Mi4 Sızdı!


Çin’in en büyük ve en önemli akıllı telefon üreticilerinin başında gelen Xiaomi, uzun süredir merakla beklenen yeni amirali Mi4’ü resmi olarak tanıttı.

Yeni amiral gemisini tanıtan şirket bununla beraber kullanıcılarının uyku kalitesi ve egzersizlerini ölçen akıllı bilekliğini de tanıttı.

Xiaomi'nin Amirali Mi4 Sizdi!

Çin’in yerli üretimi olan ve yerel piyasa da Apple ile Samsung gibi dünya devlerinin en büyük rakibi olarak nitelendirilen Xiaomi‘nin yeni modeli Mi4, 1080p çözünürlüğe sahip 5 inç ekran ile geliyor. Cihaz gücünü 2.5 GHz dört çekirdekli işlemcisinden alacak.

13 megapiksellik bir kamerayı barındıran cihazın RAM’i ise 3 GB. Cihazın piyasaya yerel bir GSM operatörü için hazırladığı sürümü ile 29 Temmuz’da çıkarılacağı belirtildi. Ülkenin en çok kullanılan telefon üreticisi olan Xiaomi‘nin yeni modelinin 16 GB’lık sürümünün fiyatı ise 1.999 yüen (676 TL), 64 GB’lık sürümünün ise 2.499 yüen (846 TL) olarak satışa sunulacağı açıklandı.

Şirketin başkan yardımcısı görevini üstlenen Cou Guangping, markalarını yurt dışı piyasalarında daha yaygın hale getirmek için çalıştıklarının altını çizerken, yılın ikinci yarısında Güneydoğu Asya, Güney Amerika ve Avrupa pazarlarındaki yabancı kullanıcılar için servisler sunmaya çalışacaklarını belirtti.

Devlere kafa tutan Xiaomi‘nin yılın ilk yarısında 26.11 milyon telefon sattığı ve 33 milyar yüenlik bir satış hacmine ulaştığı belirtiliyor. Yıl sonuna kadar 60 milyon akıllı telefon satışına ulaşmayı amaçlayan şirketin satış hacmini 70 milyar yüene çıkarmayı amaçladığı belirtiliyor.

Instagram’da Yenilik!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin