Xiaomi yeni amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

Xiaomi, yeni Mi 12S Ultra amiral gemisi akıllı telefonuyla fark yarattı

Dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, daha şimdiden gelecek yıl piyasaya süreceği amiral gemisi modellere ilişkin planlar yapmaya başladı.

Xiaomi yeni amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı. Çinli teknoloji devi Xiaomi, oldukça iyi bir yıl geçiriyor. Yılbaşından bugüne kadar pek çok amiral gemisi seviyesinde akıllı telefonu satışa sunan şirket, bundan çok daha fazla orta ve alt segment ürünleriyle akıllı telefon dünyasını adeta yeni cihaza boğdu. Bununla birlikte şirketin çok eleştiri alan yönleri de olmadı değil.

Xiaomi, yeni Mi 12S Ultra amiral gemisi akıllı telefonuyla fark yarattı

Xiaomi tarafından piyasaya sürülen ve her biri rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen amiral gemisi modellerin neredeyse tamamında büyük bir eksiklik vardı: Hızlı şarj. Bakıldığında genelde 67W gibi bir teknolojiyi tercih eden Xiaomi, rakiplerinin 100W, hatta 125W gibi değerlerinin havada uçuştuğu bu aylarda, kısmen geri kalan teknolojisiyle hayranlarının eleştirileriyle karşılaşmıştı.

xiaomi 13 2

Xiaomi yeni amiral gemisi modelleri için kolları sıvadı

İşte bu durumdan ders almışa benzeyen Çinli şirket, daha şimdiden gelecek yıl piyasaya süreceği yeni amiral gemisi modellerinde kullanacağı hızlı şarj teknolojisine karar vermeye çalışıyor. Xiaomi’ye yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere göre, Çinli şirketin hedefi, yeni akıllı telefon modellerini en az 100W hızlı şarj teknolojisiyle donatmak. Ancak kimi kaynaklar, bunun yeterli görülmeyebileceğini ve Xiaomi’nin bir çılgınlık yapıp 200W’ye kadar zorlayabileceğini iddia ediyor.

Xiaomi akıllı telefon

Tabi bunların hepsi şu an için birer iddiadan ibaret. Gerçekte karşımıza nasıl modellerin çıkacağını görebilmek içinse, neredeyse 1 yıl beklememiz gerekecek.

iPhone 14 Pro eski bir özelliği geri getirecek