Ana Sayfa Genel Xiaomi RedmiBook Pro piyasaya sunuluyor: İş dünyası için tasarlandı

Xiaomi RedmiBook Pro piyasaya sunuluyor: İş dünyası için tasarlandı

Xiaomi RedmiBook Pro büyük bir sürpriz ile birlikte gündeme oturmayı başardı. Akıllı telefon alanında kendisini ispatlayan Xiaomi, bu sefer de dizüstü bilgisayarlar ile geliyor.

Hakkında pek söylenti olmayan yeni Xiaomi RedmiBook Pro modeli, birdenbire bazı haberlere konu oldu. Apple MacBook alternatifi olacağı ifade edilen bu bilgisayar, 200 milyon gibi ciddi satış rakamlarına ulaşan Redmi Note serisi ile entegre olabilecek. Ayrıca Apple ve Xiaomi arasında sağlam bir rekabet olacağı ifade ediliyor.

Küresel çapta teknoloji şirketlerinin birçok türde cihaz çıkardığı görülüyor. Mesela Apple sadece iPhone akıllı telefonlarla kalmıyor. Yine aynı şekilde Xiaomi şirketi sadece Redmi Note cihazları üretmiyor. Aynı zamanda güçlü bilgisayarlar piyasaya sürüyor.

Yeni Xiaomi bilgisayarı hangi özelliklere sahip olacak?

Bu cihazın tahmin edilenden çok daha fazla özelliklere sahip olması bekleniyor. Ancak şu an için kesinleşmiş bazı özelliklerden bahsedebiliriz.

Xiaomi RedmiBook Pro

  • Intel core 11. Nesil serisi işlemci olarak seçildi.
  • Klavyeler RGB aydınlatma ile donatıldı.
  • Nvidia Geforce MX450 ekran kartı olarak tercih edildi.
  • Alüminyum bir kasa kullanıldı.
  • Konnektör olarak HMDI tercih edildi.

Bu özellikler şimdilik kesinleşti diyebiliriz. Özellikle Apple MacBook Pro ile tasarım açısından büyük bir benzerlik gösterdiği de söylenebilir. Zaten Xiaomi tasarım açısından Apple ile büyük paralellik içinde.

Xiaomi MIUI 12.5 nasıl yüklenir?

Lansmandan hemen sonra özellikleri kesin olarak belli olacak bu cihazın daha çok iş için kullanılması düşünülüyor. Bu nedenle hem donanım hem de tasarım bakımından iş dünyası ile son derece uyumlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting