Xiaomi Redmi A2 Plus sonunda tanıtıldı

Xiaomi Redmi 11A

Akıllı telefon pazarının önemli markalarından birisi olan Xiaomi, giriş seviye modelleri olan Redmi A2 ve A2 Plus’ı tanıttı. İşte telefonların özellikleri.

Xiaomi Redmi A2 Plus sonunda tanıtıldı. Teknoloji dünyasının en önemli markalarından biri konumunda olan Xiaomi, ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Şirketin akıllı telefon satışlarının çoğunun giriş ve orta segment telefonlarından geldiğini düşünecek olursak, bu alandaki model sayısını arttırmanın da hiç mantıksız bir fikir olmadığını anlamış oluruz. Xiaomi yetkilileri de böyle düşünüyor olacak ki şirket, giriş seviyeye hitap eden Redmi A2 ve Redmi A2 Plus’ı tanıttı.

redmi 12c 1

Xiaomi Redmi A2 Plus sonunda tanıtıldı

Gelelim telefonların özelliklerine. Xiaomi Redmi A2 ailesi, gücünü MediaTek tarafından üretilen Helio G36 yonga setinden alıyor. 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanına sahip olan modeller buna ek olarak 3 GB RAM ve 32 GB hafıza seçeneğiyle de satışa çıkıyor. Ekran tarafında da her iki telefon arasında herhangi bir fark bulunmuyor. 6.52 inç HD Plus ekran ile gelen cihazlar, damla çentik tasarıma ve 720×1600 çözünürlüğe sahip.

redmi note 12 pro plus

Xiaomi Redmi A2 ve A2 Plus, kamera olarak da aynı özelliklerle piyasada yer alacak. Her iki telefonda da 8MP ana kameraya geniş açılı bir başka kamera eşlik edecek. Ön kısımda ise 5MP öz çekim kamerasının bulunacağını ifade etmeden geçmeyelim.

redmi 12c 2

10W şarj destekli 5.000 mAh pili bünyesinde bulunduracak olan modeller arasındaki tek fark ise Redmi A2 Plus’ta yer alacak olan parmak izi okuyucusu. Ailenin ülkemize gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Xiaomi yeni akıllı televizyon modelini satışa sundu