Xiaomi katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor!

Xiaomi katlanabilir telefon

Xiaomi katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını resmi olarak açıkladı. Peki, Xiaomi katlanabilir telefon nasıl görünecek? İşte Xiaomi’nin katlanabilir telefonu için yayınlanan ilk konseptler.

Samsung‘un başlattığı katlanabilir telefon furyasına LG‘den önce Xiaomi katılacak gibi görünüyor. Çin’in önde gelen firmalarından olan Xiaomi, katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştıklarını resmen açıkladı.

Xiaomi ile panel tedarik eden firmanın ortaklaşa yürüttüğü proje sonrası ortaya çıkacak olan katlanabilir telefon, MIUI arayüzünün daha verimli kullanılmasını da sağlayacak.

Xiaomi katlanabilir telefon üretecek!

Xiaomi, katlanabilir telefonu için farklı bir konsept düşünüyor. Normalde katlanabilir telefonlar ikiye katlanıyor açıldığında ise tablet görünümüne kavuşuyordu. Xiaomi, katlanabilir telefonunu üçe katlamayı planlıyor. Ortada telefon ekranı olacak şekilde konumlandırılacak olan paneller, yanlara doğru kanat şeklinde açılacak.

iPhone 11 kutu içeriği ile hayal kırıklığı yaşatacak!

Açıldığında cidden bir tablet gibi görünecek olan telefonun 2019 yılı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Komple ekran tasarımı ile gelecek olan bu telefonda ön kameranın henüz nasıl konumlandırılacağı bilinmiyor.

Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun nasıl görüneceğine dair bilgilere ise aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Xiaomi katlanabilir telefon

Katlanabilir telefonların kullanım açısından pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. Şu an yapılmaya çalışılan şey şovdan başka bir şey değil. Samsung ve LG gibi panel üreten firmaların teknolojilerinin ne seviyeye geldiklerini göstermek için bu tip doğru hamleler yapmasını anlarım. Ancak gelecek bu teknolojide diyip işi panel olmayan firmaların bu işe yönelmesi pek mantıklı değil.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin