Ana sayfa Cep Telefonu Xiaomi güneş panelli akıllı telefon üretecek

Xiaomi güneş panelli akıllı telefon üretecek

Bundan kısa bir süre önce ortaya atılan Xiaomi güneş panelli akıllı telefon fikri, ilk başlarda kulağa biraz uçuk geliyordu. Diğer telefon üreticilerinin böyle bir teknolojiyi kendi ürünlerinde de kullanmaya başlaması, bunun gerçek olabileceğini gösterdi. İşte Xiaomi ile ilgili ilginç haberimizin detayları.

Xiaomi şirketi akıllı telefon üreticileri içerisinde en farklı ürünler ortaya koyanlar arasında yer alıyor. Bu ürünlerini uygun fiyatlarla da veren şirket, müşterileri arasında genel olarak önemli bir güven oluşturmuş durumda. 27 Temmuz 2018 tarihinde ortaya çıkan yeni bir patent, şirketin güneş enerjili cep telefonu kullanacağını gösteriyor.

Xiaomi güneş panelli akıllı telefon tasarımı

Şirket tarafından alınan patent incelendiğinde, ilginç bir tasarımın olduğu göze çarpıyor. Ön tarafında hiçbir şekilde kamera kullanılmayan bu modelde muhtemelen ekran içi kamera teknolojisi tercih edilecek. Arka yüzeyinin bir bölümünde ise güneş panelleri bulunmakla birlikte, iki kameraya yer verilmişti.

Xiaomi kuruluşunun yeni üreteceği bu akıllı telefonda, önemli bir problem daha bulunuyor. Samsung 2009 yılında güneş enerjisi ile çalışan iki farklı cep telefonu sunmuştu. Ancak bu cep telefonları bir saat güneş enerjisi alsa bile en fazla 10 dakika görüşme imkanı veriyordu. Şirketin yine aynı başarısızlıkla karşı karşıya kalma ihtimali mümkün.

Tüm olumsuzluklar ve ortaya çıkabilecek problemler Xiaomi tarafından değerlendirilecek. Muhtemelen şu anda olmasa bile orta vadede kuruluşun böyle bir akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki sizce de bu tarz bir model kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Xiaomi Black Shark 2 Pro sipariş sayısı ile şaşırttı

2 YORUM

  1. Ben kılıfçıların yerinde olsam telefonu güneş enerjisi ile dolduran kılıf yapardım. Xiamoi telefonu direk güneşe tutarsa sarj olurken aşırı derecede ısınıp patlar ama kılıfı güneşe koy dolunca telefona tak ve enerji yi aktar

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler