Xiaomi elektrikli otomobil üretimi için seri adımlar atıyor!

Xiaomi

Xiaomi ilk elektrikli otomobili için artık geri sayıma geçti. Uzun bir süredir elektrikli otomobili üzerinde çalışan Çinli teknoloji devi, büyük bir ihtimalle ilk otomobilini 2024 yılında satışa sunmuş olacak. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Xiaomi elektrikli otomobil üretimi için seri adımlar atıyor! Teknoloji sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Çinli üretici kısa süre önce elektrikli otomobiller için önemli bir bütçe ayırdığını açıklamıştı. Bu kapsamda Çin tarafında bazı iş ortaklıklarına imza atan Xiaomi, ilk otomobili için önemli bir yol kat etti.

Xiaomi

Yeni Hyundai KONA

Peki Xiaomi’nin ilk otomobili ne zaman gelecek? Bilindiği üzere Apple ve Huawei gibi teknoloji sektöründen tanıdık birkaç isim daha elektrikli otomobiller üzerine çalışmalar yürütüyor.

Dolayısıyla bu işin bir yarışa dönüştüğünü söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Peki gelelim asıl soruya. İlk elektrikli otomobili hangi teknoloji devi çıkaracak?

bu elektrikli aracın özelliğine

Xiaomi elektrikli otomobil üretimi için seri adımlar atıyor!

Şimdiye kadar yapılan açıklamalara baktığımızda ibrenin Xiaomi’den yana döndüğünü söyleyebiliriz. Keza Xiaomi ilk elektrikli otomobili için 2024 yılını işaret etti. Huawei ve Apple tarafında ise henüz somut bir adım göremedik.

Xiaomi gelirlerinde düşüş yaşandığını bildirdi

İki üreticinin de elektrikli otomobillere olan ilgisi biliniyor. Önümüzdeki süreçte bu pazarda var olacakları da su götürmez bir gerçek. Fakat hem Huawei, hem de Apple bu konuda çok aceleci davranmak istemiyor.

Dolayısıyla kim ilk olacak sorusunun yanıtının çok büyük bir ihtimalle Xiaomi olacağını söyleyebiliriz. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Realme C55 fiyatı sonunda ortaya çıktı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir