Ana Sayfa Akıllı Telefon Xiaomi ABD ambargosu için hazırlıklar yapıyor

Xiaomi ABD ambargosu için hazırlıklar yapıyor

Siyasi koşulların teknolojiyi çok yakından ilgilendirdiğini hepimiz biliyoruz ve Xiaomi ABD ambargosu ile ilgili de siyasetin ne kadar önemli olduğunun farkında. Bu nedenle şirket, en ufak bir yaptırımda bile ayakta kalabilecek donanıma sahip olmak istiyor. İşte Xiaomi ile ilgili önemli haberimizin detayları.

Hatırlayacağınız üzere 2019 yılı içerisinde Huawei şirketine büyük bir ambargo uygulandı. Bu olayın hemen ardından Huawei neye uğradığını şaşırdı ve satış gelirlerinin azalacağı yönünde açıklamalar yapıldı. ABD şu anda Çinli şirketlere büyük baskılar yapıyor ve diğer kuruluşların da Huawei gibi olmaları söz konusu.

Xiaomi ABD ambargosu için yeni yazılım geliştirecek mi?

Çinli teknoloji şirketlerini en çok kaygılandıran konu Android işletim sistemini kullanamamak. Elinizdeki akıllı telefon Android tabanlı ise, Google şirketinin vereceği kararlar sizler için çok önemli demektir.

Android işletim sistemini kullanan bir akıllı telefon şirketinin Android lisansı iptal edilirse, telefon açılmaz. Bu nedenle Android gibi yazılımların son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun farkında olan Xiaomi, kendi yazılım sistemini geliştirmek istiyor. Ancak bir yandan Harmony OS gibi önemli bir projeye de katkıda bulunacak gibi görünüyor.

Sadece akıllı telefon değil, aynı zamanda çeşitli teknolojik ürünlerde üreten şirket, Huawei ile aynı kaderi paylaşmak istemiyor. Bu nedenle kuruluş çok daha önceden gelecek planlarını yapmaya başladı. Böylece şirket işini sağlama alacağını düşünüyor. Xiaomi muhtemelen ilk etapta Harmony OS işletim sistemine destek verecek. Ancak ilerleyen zamanlarda, kendi işletim sistemini yapacak. Sizce Xiaomi, teknolojik anlamda bağımsızlığını kazanabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Xiaomi ve Huawei katlanabilir ekranlarda Samsung’u tercih edecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting