Xiaomi 14, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 kullanan ilk telefon olabilir

Xiaomi 14

Xiaomi 14 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Cihazın son olarak Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceği ortaya çıktı.

Qualcomm, amiral gemisi yonga setinin yeni neslini Ekim ayında Snapdragon Summit 2023’te piyasaya sürüyor . Etkinliğin ardından Xiaomi, Android 14 tabanlı yeni MIUI 15’i duyuracak ve ayrıca Xiaomi 14 serisine biraz ışık tutacak. Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisinin yumuşak bir duyurusu gibi olacak. Bununla birlikte, asıl Xiaomi 14 lansmanı Kasım ayında gerçekleşecek ve cihaz, kararlı MIUI 15 ile önceden yüklenmiş olarak gelecek.

Rapor, her iki şirketin lansman zaman çizelgesine karşılık geliyor gibi görünüyor. Apple’ın Eylül ayındaki yeni iPhone lansmanını düşünürsek, yeni yonga seti duyurusu için Ekim ayı daha uygun görünüyor. Bunu Kasım ayında Xiaomi 14’ün lansmanı izleyecek. Ardından Vivo, Oppo, ZTE ve diğer markalardan çok sayıda akıllı telefon lansmanı yapılacak.

Xiaomi 14

Geçen sefer Vivo X90 Pro+, Snapdragon 8 Gen 2 kullanılarak piyasaya sürülen ilk akıllı telefon oldu. Bunu daha sonra iQOO 11 ve 11 Pro ve ardından Xiaomi 13 Serisi izledi. Snapdragon 8 Gen 3’ün ilk olarak Xiaomi 14 serisi ile piyasaya çıkması bekleniyor. Yonga seti, bir Cortex-X4 çekirdeği, 5x Cortex-A720 çekirdeği ve iki Cortex-A520 çekirdeği dahil olmak üzere sekiz çekirdekli bir tasarıma sahip olacak.

Xiaomi 13’ün halefi, hem yazılım hem de donanım segmentinde çeşitli yükseltmeleri ve geliştirmeleri bir araya getiriyor gibi görünüyor. Akıllı telefon, geçen yılın sensöründen biraz daha büyük olan yeni bir 50MP 1/1.28-inç birincil sensörü bir araya getiriyor gibi görünüyor. 5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip bir telefoto lens ve ultra geniş açılı bir lens ile bir araya gelecek. Ayrıca, temel modelin 90W hızlı kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj destekli 4860 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor .Tasarım değişikliği olacak ve hatta kamera modülü geçen yılki modele göre farklı bir dizilime sahip olacak.

LG, 27 inç 4K 144Hz ekrana sahip 27UQ750 monitörünü tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir