18 Mayıs vaka sayısı açıklandı! Düşüş yok

Çift maske takmak koruma

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 18 Mayıs vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 45.186 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 2.232 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 18 Mayıs vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 26 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 6.000 seviyelerine kadar düşmüştü.

18mayisvaka

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre 217.276 kişiden 11.937’sinin testi pozitif çıkarken, 916 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

17 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında kademeli normalleşmeye geçildi. Bu süreçte sokağa çıkma yasağı hafta sonlarında ve hafta içi gece 21:00 – 05:00 arasında devam edecek.

Restoran ve kafeler de bu süreçte paket servis ile çalışmaya devam edecekler. Okullar da 1 Haziran’a kadar uzaktan eğitime devam edecek. Yüzyüze eğitimin başlayıp başlamayacağı ise önümüzdeki ayın başında belli olacak. Şehirler arası seyahatler de sokağa çıkma yasağının olmadığı gün ve saatlerde serbest olacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir