Xbox Game Pass bir aile planı alacak

Xbox Game Pass bir aile planı alacak

Başka bir odadan oturum açılırsa Xbox’tan atılma günleri yakında sona erebilir. Windows Central’a göre Microsoft’un Xbox Game Pass’e ayrı bir abonelik katmanı olarak bir aile planı eklediği bildiriliyor. İşte detaylar.

Güvenilir bir kaynak olan Engadget, haberin teyidi için Microsoft’a ulaştı, ancak şirket şimdilik yorum yapmayı reddediyor. Şirket, “Her zaman Xbox Game Pass deneyimini iyileştirmenin ve üyeler için daha fazla değer katmanın yollarını arıyoruz, bu da topluluk geri bildirimlerine dayalı olarak düzenli olarak test etme ve özellikleri iyileştirmeyi içeriyor. Ancak, şu anda duyuracak hiçbir şeyimiz yok” ifadelerini kullandı.

Xbox Game Pass bir aile planı alacak

Netflix, Spotify ve diğer birçok abonelik hizmetinin aksine, Xbox Game Pass’in şu anda birden fazla kullanıcının bir hesabı paylaşma seçeneği yok. Bu, yıllardır Xbox oyuncuları arasında, özellikle de oyun oynamayı seven diğer insanlarla aynı evi paylaşanlar arasında bir hayal kırıklığı oldu. Xbox Game Pass abonelikleri, belirli cihazlara değil, belirli Xbox profillerine bağlı ve oyuncuların her yerden oturum açmasına olanak tanır. Oyuncular, Game Pass aboneliklerine teknik olarak ikincil bir Xbox konsolu ekleyebilse de, ikinci kişinin oyunlarına erişebilmesi için birincil hesap sahibinin oturum açması gerekiyor. Birden fazla oyuncuya sahip haneler, genellikle birden fazla bireysel Game Pass aboneliği için ödeme yaparak bu sorunu çözmeye çalışıyordu. Aile planının, tek bir abonelikte en fazla beş oyuncuya izin vereceği ve bu yıl içinde piyasaya sürüleceği bildiriliyor. Kesin fiyatlandırmanın ne olacağı ve aile planının Xbox Game Pass Ultimate’a özel mi olacağı yoksa diğer abonelik katmanlarını mı kapsayacağı bilinmiyor.

Asus ExpertCenter AIO iş istasyonu ile iş süreçlerinizi yönetin