Ana SayfaGenelXbox belgeseli yayınlandı: Power On: The Story of Xbox

Xbox belgeseli yayınlandı: Power On: The Story of Xbox

Power On: The Story of Xbox   adlı belgeselde, Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirilme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içinde izlenen gelişimin öyküsü bizzat Xbox’ın yaratıcılarının ağzından aktarılıyor.

Bundan 20 yıl önce, Microsoft içinde küçük bir grubun sıfırdan bir video oyun konsolu yaratma hayaliyle çıktığı yolculuğun sonunda geliştirilen Xbox, “Power On: The Story of Xbox (Güç Açık: Xbox’ın Hikayesi)” adlı belgesele konu oldu. 6 bölümden oluşan belgesel serisinde Xbox’ın çıkış noktası, konsolun geliştirilme sürecinde yaşanan zorluklar ve 20 yıl içinde izlenen gelişimin öyküsü bizzat Xbox’ın yaratıcılarının ağzından aktarılıyor.

Xbox Series X

Xbox’ın geliştirildiği dönemde konsol dünyasından çok PC oyunlarındaki başarısıyla tanınan Microsoft, Xbox konsolunu piyasaya sürerek oyun dünyasına adım attı ve bugün aylık 100 milyon aktif oyuncudan oluşan bir topluluk için oyun geliştirmeye devam ediyor.

Epik oyunları ve abonelik servisleriyle oyuncuların yanında

Bu oyun konsolu , 2001’den bu yana Flight Simulator ve Minesweeper gibi oyunları oyuncuların deneyimine sunuyor. Xbox, yıllar içinde XboxLive çevrimiçi oyunculuk servisinin de eklenmesiyle özellikle Kuzey Amerika’da satış rekorları kırarak oyun dünyasında önemli bir marka haline geldi. Xbox Games Studios ‘un çıkardığı Halo, Forza Horizon gibi oyunlar o kadar yoğun ilgi gördü ki, milyonlarca oyuncunun bir sonraki versiyonu heyecanla ve sabırsızlıkla beklediği epik serilere dönüştüler.

Xbox, bunların yanı sıra tüm oyunları aylık düşük bir abonelik ücreti karşılığında oyunculara sunduğu GamePass hizmetiyle de oyuncuların kalbini kazanıyor. Oyuncular Halo 2, Age of Empires IV, Forza Horizon 5 gibi yeni oyunları GamePass abonelikleri sayesinde çıktıkları günden itibaren ek ücret vermeden oynama imkanına sahip oluyor.

Oscar kazanmak için soyunmak şart mı?

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting