Witcher’ın yapımcısı 30 kişiyi işten çıkaracak

Witcher

CD Projekt Red, 2023 sonuna kadar Gwent: The Witcher Card Game ekibinden 30 kişiyle yollarının ayrılacağını belirtti. Polonyalı stüdyo Gwent’in geliştirme sürecinin sona erdiğini söyledi.

CD Projekt Red blog yazısında, “Veda etmek asla kolay değildir. Ancak zorlu da olsa belirli kararlar almak kaçınılmaz oluyor. Gwent: The Witcher Card Game ekibine yaptığı tüm katkılar için teşekkür ederiz. Oyunun bugünkü haline gelmesi için çok yardımcı oldular” şeklinde açıklama yaptı. Haziran ayında 4 kişi işten çıkarılacak, yıl sonuna kadar işten çıkarmalar kademeli olarak artacak ve 30 çalışanın işine son verilecek.

CD Projekt Red geçtiğimiz Aralık ayında IGN’e, Gwent için az sayıda çalışanın kalacağını, geri kalan personelin ise stüdyo içinde diğer projelere kaydırılacağını söylemişti. Polonyalı geliştirici eski açıklamalarıyla ters düşüyor.

Witcher

Kısa süre önce The Witcher serisinin spin-off oyunu Project Sirius‘un yeniden geliştirilmeye başlandığı açıklanmıştı. Fakat bu taze başlangıç 29 kişinin işinin son verilmesine de neden oldu. CD Projekt Red sözcüsü Kotaku’ya yaptığı açıklamada, “Project Sirius değiştiği için geliştirici ekibin yapısı da değişti. Amerika’dan 21, Polonya’dan 8 kişiyle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık” demişti. Project Sirius’un geliştirme sürecinden ise The Molasses Flood isimli oyun stüdyosu sorumlu.

Project Sirius geliştirilmekte olan tek Witcher oyunu değil. Geçtiğimiz haftalarda “The Witcher serisinin bir sonraki bölümü” olacağı söylenen Project Polaris’le birlikte iki Witcher oyunu daha duyuruldu. Ayrıca yeni bir üçleme söz konusu ve bu yüzden iki oyunun daha yolda olduğu söyleniyor. Tüm bunlara ek olarak CD Projekt Red ilk oyunu yeniden yapmaya başladı. Remake oyun Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor.

World of Warcraft’ta şok ayrılık!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir