Witcher 3 İki Haftada 4 Milyon Adet Sattı

The Witcher 3 Wild Hunt Geralt fighting multiple opponents in a village in Skellige psd jpgcopy1

Video oyun severlerin uzun zamandır beklediği Witcher 3’ün merak edilen satış rakamları belli oldu. Çok büyük satış rakamlarına ulaşması beklenen Witcher 3 gerçekten de bekleneni vermiş görünüyor.

The_Witcher_3_Wild_Hunt_Geralt_fighting_multiple_opponents_in_a_village_in_Skellige_psd_jpgcopy[1]

Oyun, piyasaya çıktığı ilk iki hafta içinde dört milyon adet satarak, en hızlı satılan ve en çok satılan büyük oyun serileri arasına girmeyi başardı. Böyelce Polonyalı yapımcısı CD Projekt Red’in yöneticileri de “RPG severler, zor kazandıkları paralarını bizim oyunumuza yatırarak, doğru bir iş yaptığımızı gösterdiler,” diyerek Witcher 3 oyuncularına teşekkür etti.

Witcher 3’ün yaz aylarındaki ve sonbahardaki satışlarla birlikte, yılın en çok satan oyunu olması da bekleniyor.

Oyun endüstrisinde kısa süre önceye kadar, RPG veya Strateji gibi türlerin çok fazla satmayacağı, ancak Call of Duty gibi, oyuncuları zihinsel olarak çok yormayan, derinliği olmayan hızlı aksiyon oyunlarının milyar dolarlık satışlara ulaşabileceği inancı vardı. Ancak son dönemdeki bazı detaylı RPG ve Strateji oyunlarının milyonlarca adet satışlara ulaşması oyun endüstrisinde şaşkınlıkla karşılanıyor ve video oyun severleri yanlış değerlendirmiş olabilecekleri yorumu yapılıyor.

Öyle görünüyor ki, bundan sonra daha fazal RPG, strateji hatta simülasyon oyununu, çok satanlar listesinde göreceğiz.

 

Öyle veya Böyle Müzik Dinleyebileceğiniz Online Müzik Servisleri