The Witcher 3 tüm zamanların en çok satan oyunları arasına girdi

123 1

CD Project Red, klasikler arasına giren oyunu The Witcher 3’ün en son satış rakamını açıkladı.

Polonyalı yapımcıya göre The Witcher 3 dünya çapında 50 milyon kopya satarak, tüm zamanların en çok satan 9. oyunu olmayı başardı. Listenin başında 238 milyonluk satış rakamıyla Minecraft bulunuyor. İkinci sırada 180 milyonla GTA V, Üçüncü sırada da 100 milyonluk satışla Tetris var.

CD Project Red’e göre The Witcher üçlemesi toplamda 75 milyondan fazla sattı. The Witcher 2007’de, The Witcher 2: Assassins of Kings 2011’de ve The Witcher 3: Wild Hunt ise 2015’te piyasaya sürüldü.

The Witcher 3

Yeni Witcher oyunları da yolda. Serinin spin-off oyunu Project Sirius yeniden geliştirilmeye başlandı. Bir dönem Sirius’un iptal edildiği bile ileri sürüldü. Fakat CD Projekt Red böyle bir şey olmadığını söyledi ve oyunun yapımına devam edeceğini açıkça belirtti. Şu anda bu projenin geliştirme sürecinden ise The Molasses Flood isimli oyun stüdyosu sorumlu. Fakat Project Sirius geliştirilmekte olan tek Witcher oyunu değil. Geçtiğimiz haftalarda “The Witcher serisinin bir sonraki bölümü” olacağı söylenen Project Polaris’le birlikte iki Witcher oyunu daha duyurulmuştu. Ayrıca yeni bir üçleme söz konusu ve bu yüzden iki oyunun daha yolda olduğu söyleniyor.

İlk oyun da yeniden yapılıyor. The Witcher Remake diyebileceğimiz proje Unreal Engine 5’le geliştiriliyor. Böylece The Witcher 1’i oldukça etkileyici grafiklerle oynayabileceğiz. Dedikodulara göre remake’e orijinal oyunda olmayan birkaç özellik daha eklenecek. Fakat tam ayrıntılar belli değil.

Diablo 4 muhteşem başlangıç yaptı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir