Ana sayfa Yazılım Windows Core OS için ilk açıklama geldi!

Windows Core OS için ilk açıklama geldi!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Core OS hakkında ilk açıklama geldi. Bakalım Windows Core OS bizlere neler sunacak?

2019 yılında hala güncellemelerde sorun yaşayan ve macOS’in sorunsuz deneyiminin yarısını bile sunamayan Microsoft, bu gidişata bir son vermek için kolları sıvadı. Windows Core OS olarak isimlendirilen yeni işletim sistemi nihayet sıfır sorun politikası ile tasarlanacak.

Microsoft yeni işletim sistemi ile ilgili; “Yeni modern PC’ler ve inovatif cihazlarla genişleyen ekosistem, gelecekteki ihtiyaçları karşılamak adına yeni bir işletim sistemi inşa etme ve pazara sunma ihtiyacı doğurdu. Kullanıcıların temel ihtiyaçlarını ve beklentilerini cihazlarından karşılamalarını sağlayacak, insanı merkezine alan deneyimler sunacak bir işletim sisteminden söz ediyoruz. Yeni işletim sistemi, arka planda sorunsuz şekilde, hiçbir şeyi bölmeden gerçekleşecek kesintisiz güncellemeler içerecek! Aynı zamanda varsayılan olarak güvenli, uygulamalardan bağımsız bir güvenlik sistemiyle, yaşam boyu saldırılara karşı koruma sağlayacak modern bir işletim sistemi olacak. 

Wi-Fi, 5G LTE gibi teknolojiler sayesinde sürekli bağlı kalacak, kullanıcılar kopukluklar için endişelenmeyecekler. Bütün kullanıcıların cihazları birbirlerine bağlı olacak. Kullanıcılar, cihazlarını ellerine aldıklarında bir daha şarj edene dek performans değişimleri konusunda endişelenmeyecekler. Bu özellikler, kullanıcıların temel gereksinimlerini karşılayacak, ancak gerçek bir deneyim sunmak için onları da memnun etmeliyiz. Bu nedenle yeni işletim sistemi, bulut sistemlerine bağlantılı uygulamalarla, yüksek işlem gücünü kullanıcılara sunacak. Bu deneyimler yapay zekâ ile güçlendirilecek, kullanıcıların ertesi gün yapmaları gereken işleri yapmalarına yardımcı olacak. Modern işletim sistemi aynı zamanda çok uyumlu olacak. İnsanlar; kalemler, sesli komutlar, dokunma hareketleri ve hatta gözlerini kullanacaklar. Elbette kullanıcılar istediklerinde klavye ve fare ile aynı işletim sistemini kontrol edebilecekler.

Güney Kore Windows’tan Linux’a geçiyor!

Modern ekosistemler, kullanıcıların temel ihtiyaçlarını her türlü kişisel cihazlarından karşılamasını, anlık güncelleme desteğini, saldırılara karşı standart güvenlik korumalarını, hızlı bağlantıları, 5G’yi, daha hızlı Wi-Fi erişimini talep ediyor. Microsoft, bu modern işletim sistemi gereksinimleri için araştırma yapıyor, elektronik dünyasında yaşanan gelişmelere uyacak yeni deneyimler üzerinde çalışıyor, güçlü bilgisayarlar, bulut sistemleri ve yapay zekanın gücünden faydalanmak istiyor.” açıklamasında bulundu.

Windows Core OS özellikleri

  • Sorunsuz güncelleme
  • Varsayılan standart güvenlik koşulları
  • Her zaman internete bağlı kalma
  • Sürdürülebilir performans geliştirmeleri
  • Bulut sistemleri entegrasyonu
  • Yapay zeka entegrasyonu
  • Üst düzey uyumluluk
  • Donanımsal değişimlere uyumluluk

Windows Core OS

1 YORUM

  1. Değişik değişik ünlem işareti filan koymaya gerek yok. Eleştirmeninde dozu olur. Benim makinamda gram hata vermiyor windows 10. Al bi zenon işlemcili Pc koy içine 36gb ram i gör bakalım pc kasıyor mu?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler