Windows 10 sıkıntı yaşatıyor!

Windows 10 sikinti yasatiyor

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft’un popüler işletim sisteminin yeni sürümü Windows 10’da sıkıntı çıktı.

Teknoloji devi Microsoft’un yayınladığı yeni işletim sistemi Windows 10‘un öne çıkan özelliklerinden otomatik olarak yüklenen zorunlu güncellemeler sorun yaratmaya başladı.

Windows 10 sikinti yasatiyor!

Windows 10‘un öne çıkan özelliklerinden otomatik olarak yüklenen zorunlu güncellemeler sorun yaratmaya başladı. Kullanıcıların tamamının sorunsuz bir Windows deneyimi yaşamasını ve güvende kalmasını amaçlayan Microsoft’un sunduğu bir güncelleme, kendi içerisinde barındırdığı hata nedeniyle bilgisayarın döngüye girmesine neden oluyor.

Gelen haberlere göre 5 Ağustos 2015 tarihinde dağıtımına başlanan KB308142 kodlu güncelleme yüklendiği sırada hatayla karşılaşıyor ve Windows 10’da yüklemeyi geri alarak bilgisayarı tekrar başlatıyor. Asıl sorun ise bu noktada başlıyor. Güncellemeler zorunlu olduğu için sistemi bu güncellemeyi tekrar bilgisayara yüklemeyi deniyor ve bu döngü sürüp gidiyor.

Şimdilik bu sorunu çözmenin tek yolu kayıt defterine giderek güncellemenin dosyalarını kaldırmak. Dosyalar kaldırıldıktan sonra güncellemeni başarılı bir şekilde yüklendiği söyleniyor. Microsoft’un gelecekte yaşanacak benzer sorunlarla nasıl başa çıkacağı merak konusu olurken, Windows’un yeni sürümünün ne zaman stabil hale geleceğide akıllırda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Samsung modeli sahte çıktı!


Yorumlar kapatıldı.