Hangi oyunlar Windows 10’a geliyor?

Hangi oyunlar Windows 10a geliyor

Microsoft’un popüer işletim sisteminin yeni sürümü Windows 10’un piyasaya sürülmesiyle destekleyeceği oyunlarda merak konusu oldu.

PC platformu oyuncularının en büyük meraklarından birisi olan yeni işletim sisteminin hangi oyunları destekleyeceği ve hangi oyunların bu platforma geleceği konusuydu.

Hangi oyunlar Windows 10'a geliyor

Windows 10 ve DirectX12’nin gelişiyle birlikte PC oyuncuları için güzel bir döneme merhaba demiş olacağız. Yeni Windows sürümünün sağlayacağı yenilik ve performans sayesinde oyuncular Xbox One platformuna gelecek olan oyunları, Windows 10 üzerinde oynama imkanı bulacaklar.

Bugün Xbox YouTube kanalında Xbox’a özel olarak geliştirilen yapımların yeni Windows sürümüne de geleceğini gösteren bir video paylaşıldı. Videoda Rise of Tomb Raider, Halo Wars 2, Gears of War 2: Ultimate Edition, Fable Legends, Sea of Thieves, Killer Instinct, Cobalt, Ori and the Blind Forest, Gigantic, Minecraft, Cuphead, Age of Empires: Castle Siege, Microsoft Solitare Collection, Shovel Knight, Super Dungeon Bros, Idarb, Pinball FX 2 ve Candy Crush Saga gibi oyunları aralarında bulunduğu birçok yapım yer alıyor.

Xbox YouTube kanalında paylaşılan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Nokia, telefon üretmeye hazırlanıyor!