Ana SayfaGenelWhatsApp yeni özelliği test ediyor : "Sesli Notlar"

WhatsApp yeni özelliği test ediyor : “Sesli Notlar”

Meta, hikayeler özelliğini Instagram ve Facebook’dan sonra “durum” güncellemeleri şeklinde benzer bir yapıyla WhatsApp’a getirmişti. Şimdi ise buna benzer yepyeni bir özellik için hazırlıklar yapılıyor.

Özellikle Snapchat, Instagram tarafından taklit edilmeden önce, bir gün sonra otomatik olarak kaybolan fotoğraf/video/metin yüklemeleri olan ’24 saatlik hikaye yükleme’ kavramına öncülük etti. Buna benzer uygulamalar da firmalar tarafından geliştirilmeye devam ediyor.
WhatsApp
WABetaInfo tarafından elde edilen verilere göre uygulama, kullanıcıların WhatsApp durumlarına sesli mesaj kaydedip göndermelerine olanak sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Özellik kullanıma sunulduğunda, uygulama bir sohbette nasıl yapabileceğinize çok benzer bir şekilde sesli mesaj kaydetmenize izin vermelidir. Bu, mevcut ses dosyalarının yüklenmesini içerebilir (çünkü bunlar WhatsApp sohbetlerinde mesaj olarak da gönderilebilir), ancak henüz net bir veri ortaya çıkmadı.
WhatsApp, gruplardan sessizce çıkmanızı sağlayan bir özelliği test ediyor
Durum güncellemelerindeki ses kayıtları, görüntüler ve videolar ile aynı gizlilik ayarları kullanılarak uygulama kişilerinizle paylaşılacak ve onlar da uçtan uca şifrelenecek.
WhatsApp sesli hikayeleri deneyen tek uygulama değil. Bir süre önce Twitter, iOS’ta sesli tweet gönderme özelliğini test ediyor, ancak henüz herkesin bu özelliğe erişimi yok. Ancak WhatsApp söz konusu olduğunda durum özelliğinin daha mantıklı bir şekilde genişletilmesi gibi görünüyor; uygulama zaten sesli mesajları etkinleştiriyor ve bunu birkaç yıldır yapıyor.

Ne yazık ki, bu özellik hala geliştirme aşamasındadır ve henüz beta test kullanıcıları için bile kullanılamaz. Ancak özellik kullanıma sunulduğunda, diğer herkese sunulmadan önce muhtemelen uygulamanın beta kullanıcıları ile başlayacak.

144 Hz yenileme hızına sahip AOC Oyun monitörü piyasaya sürülüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting