WhatsApp yeni özelliği ile ortalığı karıştıracak!

WhatsApp artık hesabınızı birden fazla telefonda kullanmanıza izin veriyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, müthiş bir özellikle daha karşımıza çıkıyor. İşte detaylar!

WhatsApp yeni özelliği ile ortalığı karıştıracak! WhatsApp, kullanıcıların oluşturdukları grupları belirli bir süre sonra otomatik olarak silinecek şekilde ayarlamalarına izin veren “Son Kullanma Tarihi” adlı yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının büyük gruplardaki mesaj trafiğini düzenlemelerine yardımcı olacak.

WhatsApp gruplar için yeni özelliğini duyurdu

WhatsApp’tan yapılan açıklamada, Son Kullanma Tarihi özelliğinin, grup yöneticilerine belirli bir tarih belirleyerek grupların otomatik olarak silinmesine olanak tanıdığı belirtildi. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar belirli bir amaç için kurulan ve artık kullanılmayan grupları silmek için manuel olarak uğraşmak zorunda kalmayacaklar.

WhatsApp, Snapchat ve Instagram Stories'e yanıt olarak 2017'de kullanıma sunulan Durum özelliği için bazı yeni güncellemeler getirdi. İşte detaylar.

WhatsApp yeni özelliği ile ortalığı karıştıracak!

Son Kullanma Tarihi özelliği, özellikle büyük gruplar için oldukça faydalı gibi duruyor. Gruplar genellikle çok sayıda mesaj içeriyor ve bu mesajlar zamanla anlamlarını kaybedebilir. Bu nedenle, özellikle iş grupları veya proje grupları gibi sınırlı bir zaman çerçevesine sahip olan gruplar için Son Kullanma Tarihi özelliği oldukça faydalı olacaktır. Son Kullanma Tarihi özelliğinin kullanımı oldukça basit. Bir grup yöneticisi, grup ayarlarından “Son Kullanma Tarihi” seçeneğini etkinleştirebilir ve grup için bir tarih belirleyebilir. Belirlenen tarihte, grup otomatik olarak silinecek ve grup üyelerinin tüm mesajları silinecektir.

WhatsApp, yeni proxy desteğini duyurdu

WhatsApp, Son Kullanma Tarihi özelliğinin gizlilik açısından da önemli olduğunu belirtiyor. Bu özellik, gruplarda paylaşılan özel veya hassas bilgilerin grup sohbetlerinde sürekli olarak saklanmasını önleyerek, kullanıcıların gizliliklerini daha iyi korumalarına olanak sağlayacak diyebiliriz. Sonuç olarak, WhatsApp’ın Son Kullanma Tarihi özelliği, grup sohbetlerinde daha iyi bir düzenleme sağlayarak, kullanıcılara zaman tasarrufu sağlayacak ve gizliliklerini koruma açısından önemli bir özellik sunacak. WhatsApp yeni özelliği ile ortalığı karıştıracak!

Netflix, ‘Stranger Things’ animasyon versiyonunu duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir