Ana sayfa Facebook WhatsApp videolarına Koronavirüs ayarı geldi

WhatsApp videolarına Koronavirüs ayarı geldi

WhatsApp videolarına Koronavirüs ayarı gelmeye başlıyor. Bu tedbir çok dikkat çekecek gibi görünüyor.

Küresel çapta milyonlarca hatta belki de milyarlarca insan evinde kaldığı için internet ve sosyal medya platformlarının kullanımı rekor üstüne rekor kırarken WhatsApp videolarına Koronavirüs ayarı geldi. bazı online platformlar artık bunu kaldıramayacak duruma geldi. Küresel çapta yapılan konferansların iptal edilmesinden sonra şimdi de uygulamalar ile ilgili bazı değişiklikler geliyor.

WhatsApp videoları için Koronavirüs değişikliği

Sunucularında çok ağır bir yük bulan Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp yeni bir karar aldı. WhatsApp kullanımının neredeyse %50 oranında artış göstermesi bu karardaki en önemli etkendi. Ortaya çıkan durum, platformu ilginç tedbirler almaya itiyor.

realme’den 65 yaş üzeri vatandaşlar için WhatsApp eğitimi

Gelen haberlere göre milyarlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp, Hindistan’da video durum güncellemelerinin sınırını 15 saniyeye kadar düşürdü. Hindistan’daki WhatsApp kullanıcıları, bundan sonra 15 saniyeden daha uzun videolu durum güncellemeleri yapamayacak. İşin ilginç tarafı ise bunun tüm dünyaya yayılması bekleniyor. Bu tür yasakların uygulanacağı ülkeler içerisinde Türkiye gibi gelişmekte olanlar da yer alıyor.

Facebook’un şu an için konuyla ilgili resmi bir açıklaması bulunmuyor. Fakat gelen haberde bu önlemin, sunucu altyapılarındaki trafiği azaltmak için ortaya atıldığı söyleniyor. Trafik azaltılmazsa muhtemelen şirket bunu kaldıramayacak. Ayrıca WhatsApp kullanımının azalacağı ile ilgili herhangi bir veri de bulunmuyor. Sizce WhatsApp ile ilgili anlam bu karar doğru mu? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler