WhatsApp grup video görüşme özelliğine kavuşuyor

WhatsApp

WhatsApp grup video görüşme ile gündemde. Yeniliklerine hız kesmeden devam eden WhatsApp grup video görüşme özelliğinin yanında sticker özelliğini de kullanıma çok yakında sunacak.

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Beta sürümünde ortaya çıkan yeniliklerin ardından, bugün de WhatsApp grup video görüşme özelliği duyuruldu.

WhatsApp grup video görüşme nasıl çalışacak?

WhatsApp’ın grup video görüşme özelliği sayesinde Skype ve Google Hangouts‘taki gibi birden fazla kişiyle aynı anda görüşebileceksiniz. Henüz test aşamasında olan bu özelliğin yaz aylarında iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor. WhatsApp’a gelecek olan bir diğer yenilik ise mesajlaşma deneyimini arttıracak cinsten.

Bildiğiniz gibi Line, Telegram ve BiP gibi mesajlaşma uygulamalarında sticker adı verilen bir özellik yer alıyor. Mesajlaşma sırasında gönderebileceğiniz bu yapıştırmalar maalesef ki WhatsApp’ta yer almıyordu. Sadece GIF, fotoğraf ve video göndererek kendinizi ifade ettiğiniz WhatsApp, çok yakında sticker özelliğine sahip olacak.

Facebook Messenger yenilendi!

WhatsApp grup video görüşme

WhatsApp’ın sticker özelliğinin ise Haziran ayının başlarında sunulacağı söyleniyor. Ücretsiz olarak sunulacak olan bu stickerlar, kullanıcıların mesajlaşma deneyimine renk katacak. Ancak tahminlere göre; WhatsApp ilerleyen dönemde premium adı altında ücretli stickerlar da satmaya başlayabilir.