Ana sayfa Mobil Uygulamalar WhatsApp eski işletim sistemlerinden desteğini kesiyor!

WhatsApp eski işletim sistemlerinden desteğini kesiyor!

WhatsApp eski işletim sistemlerinden desteğini keseceğini açıkladı. iOS 8 ve Android 2.3 sürümleri artık uygulamayı desteklemeyecek.

Facebook‘un bünyesinde yer alan popüler mesajlaşma uygulaması yavaş yavaş eski işletim sistemlerinden desteğini kesmeye başlıyor. WhatsApp‘ın blogunda yer alan bilgiye göre; 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren uygulama desteği iOS 8 ve Android 2.3 sürümlerine sahip olan telefonlardan çekilecek.

Destek çekme kapsamını genişleten uygulama yüksek ihtimalle eski işletim sistemlerinde bu tarihten itibaren çalışmayacak. Peki, geliştiriciler neden eski işletim sistemlerinden desteği kesiyor? Amaç ne?

YouTube Music Android 10 telefonlarda gömülü gelecek

Bildiğiniz gibi uygulamalar güncellenerek yeni özelliklere kavuşuyor. Güncel API‘lar sayesinde yenilikleri sunan geliştiriciler için eski işletim sistemleri bir yük oluyor. Geliştiriciler doğal olarak hem güvenliği sağlamak hem de yenilikleri sunmak için geriye dönük efor sarfetmek istemiyor.

WhatsApp

Günümüzde Android 2.3 ve iOS 8 kullanan telefonların yüzde 1‘lik bile bir dilimi oluşturmadığını düşünürsek bu desteğin kesilmesi çok mantıklı görünüyor. Muhtemelen bu karardan sonra diğer uygulamalar da buna benzer bir destek çekimi gerçekleştirecektir.

Peki, siz hangi iOS veya Android sürümünü kullanıyorsunuz? Güncellik sizin için önemli mi? Gelin yorumlarda bunu tartışalım.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler