WhatsApp 2020’de bu telefonlardan desteğini kesiyor!

WhatsApp

WhatsApp 2020 yılında bazı telefonlardan desteğini keseceğini açıkladı. Peki, artık hangi telefon popüler mesajlaşma hizmetini kullanamayacak?

WhatsApp‘ın 2020 yılında büyük adımlar atacağını sizlere daha önce aktarmıştık. Bu büyük adımlar için WhatsApp’ın eski ile olan bağını koparması gerekiyordu. Popüler mesajlaşma platformu da bekleneni yaptı ve 2020’nin ilk ışıklarında eski işletim sistemlerinden desteğini keseceğini bir kez daha hatırlattı.

WhatsApp 2020 yılında hangi telefonlarda çalışacak?

WhatsApp’ın blogunda yer alan bilgilere göre; Android 4.0.3+ işletim sistemi çalıştıran, iOS 9+ çalıştıran iPhone, JioPhone ve JioPhone 2 dahil KaiOS 2.5.1 ve üstü kullanan telefonlar uygulamayı 2020 yılında destekleyecek.

Facebook Messenger masaüstü uygulaması çıktı!

Desteği kesilen işletim sistemleri için artık yeni hesap oluşturamayacaksınız ve mevcut hesapları tekrar doğrulayamacaksınız. Ancak, yine de bu işletim sistemlerinde WhatsApp’ı kullanmaya devam edebileceksiniz. Android 2.3.7 ve daha eski sürümleri ve iOS 8 ve daha eski sürümlerine olan destek 1 Şubat 2020 tarihinde sonlandırılacak.

WhatsApp

Windows Mobile cephesinde ise işler daha vahim. WhatsApp’ın Windows Mobile işletim sistemine olan desteği 31 Aralık 2019 tarihinde sonlandırılıyor. Ancak Windows Mobile sahipleri uygulamayı silmese bile Android ve iOS’te olduğu gibi kullanamayacak. Yani Windows Mobile’ın fişi komple çekildi.

Oppo A9 2020’nin oyun çalıştırma performansı nasıl?

Bu yüzden eğer Windows Mobile telefon kullanıyor ve yakınlarınıza yeni yıl mesajını WhatsApp’tan göndermek istediğinizde büyük bir sürpriz yaşayabilirsiniz. Microsoft’un bile fişini çektiği Windows Mobile’ı derhal terk etmeli Android veya iPhone çözümlerine çok kısa süre içerisinde yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Hem güvenlik açıklarından kurtulmanız hem de uygulamaları kullanabilmeniz içi bu tek çözüm görünüyor.