Ana SayfaOtomobilVolkswagen Avrupa’da 36.000 şarj noktası kuracak!

Volkswagen Avrupa’da 36.000 şarj noktası kuracak!

Alman otomotiv devi Volkswagen, 2025 yılına kadar Avrupa’da 36.000 elektrikli şarj noktası kurmayı planladığını açıkladı. İşte detaylar.

Avrupa’nın ve dünyanın en büyük otomobil üreticisi konumunda olan Alman otomotiv devi Volkswagen tüm sektörün katıldığı bir kumar haline gelen elektrikli otomobillerde ısrarla büyük oynamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde önemli bir basın açıklamasında bulunan şirket yakın gelecekte Avrupa’da tam 36.000 şarj noktası kurmayı planladığını açıkça ilan etti.

Tüm dünyada ve özellikle de kendi evinde yani Avrupa’daki otomotiv sektöründe liderliği elinde tutmanın bireysel kullanımların yanı sıra çeşitli profesyonel iş gruplarına ve onlara ait devasa araç filolarına hitap etmekten geçtiğini bilen Alman otomotiv devi, önümüzdeki birkaç yılda bireysel kullanımların katbekat fazlasına yetebilecek on binlerce şarj noktası ile bu işteki hedefini açıkça ortaya koymuş oldu.

Volkswagen 36.000 şarj noktasının tamamını 2025’e kadar kurmayı planlıyor!

Volkswagen, önümüzdeki yıllarda üreteceği yüz binlerce elektrikli otomobil için çok sayıda hızlı şarj istasyonuna ihtiyaç duyuyor; özellikle de stratejik noktalarda.

Yeni Volkswagen Golf Şubat 2020’de piyasaya sürülecek!

5-6 yıllık gibi kısa bir sürede kurulması planlanan 36.000 farklı şarj noktasındaki şarj cihazlarının yaklaşık 3’te 1’i Volkswagen menşeli olacak. Yani, Alman otomotiv devi 2025 yılına kadar kendi mühendisleri tarafından geliştirilen hızlı şarj ünitelerinden 11.000 adet üretecek. Öte yandan Avrupa’daki şehirlerin en stratejik noktalarına konumlandırılması planlanan bu şarj istasyonlarından 4.000 kadarı da şirketin üretim, dağıtım ve satım merkezlerinde yer alacak. Buradaki cihazlardan tüm VW çalışanları yararlanabildiği gibi cihazların büyük bir kısmı halkın kullanımına da açık olacak.

Volkwagen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting