Ana Sayfa Genel VLC 4.0, yeni bir arayüzle geliyor!

VLC 4.0, yeni bir arayüzle geliyor!

VLC bu ay 20 yaşına girdi. Popüler video oynatıcı 3,5 milyardan fazla indirme gördü. Uygulama ileri yaşına rağmen, yavaşlama belirtisi göstermiyor. VLC 4.0 sürümü üzerindeki çalışmalar neredeyse bitmiş durumda. 4.0 sürümün önümüzdeki aylarda çıkması bekleniyor.

VLC 4.0 kullanıcı arayüzü sıfırdan yeniden tasarlanıyor. Görünüşe göre yeni sürümdeki en önemli özellik Wikipedia tarzı bir modele sahip Moviepedia Project olacak. Ayrıca yeni sürüm, üçüncü taraf içerikleri bulmak için uzantılara güvenerek daha çok intermetten video oynatmaya odaklanacak. Güvenlik, 4.0 sürümü için de önemli bir odak noktası olacak. VLC’nin geliştiricisi VideoLAN, yeni arayüzün nasıl görüneceği konusundaki ilk işaretleri 2019’un şubat ayında FOSDEM konferansında vermişti. Ayrıca yeni arayüzde yüksek ihtimalle gri ağırlıklı temaların yerini şeffaf arayüz unsurlarına ve modern görünümlü ikonlar alacak. Kempf, o dönemde yaptığı açıklamada “Endişelenmeyin. Komut satırını kullanmaya devam edebilirsiniz” şeklinde bir şaka da yapmıştı.

VLC 4.0, yeni bir arayüzle geliyor!

VideoLAN ekibi bir yandan da yazılıma daha fazla çevrimiçi içerik getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için üçüncü taraf videolara eklenti desteği sunuluyor. Gelecekte Plex’inkine benzer şekilde reklam desteğiyle ücretsiz videolar göstermek de olasılıklar arasında sayılıyor. Yazılımın internet tarayıcılarında daha kolay çalışacak versiyonu için de hazırlıklar devam ediyor. Ekip, ayrıca çevrimiçi içeriği VLC’ye getirmenin yanı sıra, eski tarayıcı eklentisi yerine Webassembly ve JavaScript kullanarak bir web sayfasında daha kolay çalışabilen yeni bir yazılım sürümü geliştiriyor. Kempf, hazır olduğunda “her tür filmi doğrudan web tarayıcınızın içinde” oynatabileceğinizi söylüyor.

PlayStation 5 karaborsacıları açıklama yaptı: Bizi çok incittiler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting