Apple AirPods 3 ne zaman çıkacak?

airpods

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklığının ne zaman çıkacağı netlik kazanıyor. Peki Apple AirPods 3 ne zaman çıkacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple, yeni kablosuz kulaklığı için geri sayıma geçmiş durumda. Hatırlanacağı üzere Cupertino merkezli şirket son olarak AirPods Pro isimli kulaklığını tanıtmıştı. Aktif gürültü engelleme ve şeffaf mod gibi özelliklerle gelen kulaklık büyük ölçüde kullanıcıların beklentilerini karşılamıştı.

Şimdi ise Apple daha da gelişmiş bir kablosuz kulaklık için kolları sıvadı. Cupertino merkezli şirkete yakın isimlerden biri olan Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan rapora göre Apple yeni kablosuz kulaklıklarını bu yıl Mart ya da Nisan ayında tanıtacak. Bu kablosuz kulaklıklar tasarım açısından AirPods Pro ile benzer olacak.

Apple AirPods 3 için geri sayıma geçti

Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre, yeni AirPods modeli özellikleri açısından da AirPods Pro ile benzer çizgide yer alacak. Sadece pil kapasitesinin biraz daha arttırılması ve yenilenen çip ile daha fazla yapay zeka fonksiyonu sunabileceği belirtiliyor.

Apple’ın yeni kulaklığıyla birlikte AirPods 2‘yi de satıştan çekeceği iddia ediliyor. Bilindiği üzere şu anda Apple’ın online satış sitesinde ve mağazalarında AirPods 2 ve AirPods Pro satılıyor.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Hali hazırda AirPods Pro’nun fiyatı ortalama olarak 2000 TL civarlarında. Muhtemelen AirPods 3‘ün ülkemizdeki çıkış fiyatı da 2300 TL ile 2800 TL arasında olacaktır.

Galaxy S21 satışa çıktı