Vivo Y16 özellikleri ile dikkat çekiyor

vivo 1

Çinli teknoloji şirketi Vivo, yakın zamanda portföyüne yeni bütçe dostu akıllı telefon modelleri eklemek istiyor. Vivo Y16’da bu cihazlardan biri olacak.

Vivo Y16 özellikleri ile dikkat çekiyor. Teknoloji dünyasının bütçe dostu akıllı telefon üreticisi Vivo, yine namını hak edecek modeller üzerinde çalışıyor. Daha önce yapılan açıklamalara göre 11 Ağustos’ta Y35 4G modelini tanıtacak olan Çinli teknoloji şirketi, aynı zamanda bir başka uygun fiyatlı akıllı telefon modeli olan Vivo Y16’yı geliştirmeye de devam ediyor.

vivo sarj 1

Vivo’ya yakınlığıyla bilinen bir duyum hesabı tarafından sabah saatlerinde paylaşılan bilgilere göre, Vivo Y16’da 6,51 inç büyüklüğünde ve HD+ çözünürlüğünde bir ekran bulunacak. Bu ekranın hemen üzerinde bulunacak olan selfie kamerası için 5MP’lik kamerayı yeterli gören Vivo, bu donanımı ile hedefinin tamamen uygun fiyatlı akıllı telefon arayanlar olduğunu göstermiş olacak.

vivo

Vivo Y16 özellikleri ile dikkat çekiyor

Vivo Y16’nın arka yüzeyinde yer alan ana kamera yapısı ise 13MP + 2MP’lik ikili sensörden oluşacak. Gücünü MediaTek Helio P35 yonga setinden alacak olan telefonda aynı zamanda 4GB RAM bulunacak. Dahili depolama alanı olarak 64GB ve 128GB olmak üzere iki farklı seçenekle satışa sunulacak olan telefon kutudan ise Android 12 tabanlı Funtouch OS 12 işletim sistemiyle çıkacak.

vivo 4

Vivo Y16, özelliklerinden de anlaşılacağı üzere oldukça mütevazi özelliklere sahip bir telefon. Her ne kadar bu cihazın çıkış tarihi ve daha da önemlisi çıkış fiyatı hakkında şimdilik bir bilgimiz olmasa da ilerleyen günlerde bu konulara ilişkin yeni paylaşımların geleceğini söyleyebiliriz.

TikTok Music global bir çıkışa hazırlanıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir