Xiaomi beyin gücü ile çalışan cihaz tasarlıyor

Xiaomi yardım desteğinde bulundu

Xiaomi tarafından tanıtılan yeni bir cihaz, teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne seriyor. İşte Çinli şirketin beyin gücüyle cihazları kontrol etmenizi sağlayan yeni teknolojisi.

Xiaomi beyin gücü ile çalışan cihaz tasarlıyor. Ne zaman teknolojik bir gelişme olsa, akıllara hep Jetgiller çizgi dizisi gelir. Zamanının çok ilerisindeki kurgusal senaryosuyla gelmiş geçmiş en iyi yapımlardan biri olan Jetgiller’de o zamanın izleyicileri tarafından “sadece çizgi filmlerde olur” denilen hangi teknolojik cihaz varsa bugün aynısını görüyoruz. Hatta artık öyle şeyler görüp duyuyoruz ki, bu kadarını Jetgiller bile düşünememişti. Tıpkı Xiaomi’nin yeni cihazı gibi.

Xiaomi, yeni Mi 12S Ultra amiral gemisi akıllı telefonuyla fark yarattı

Çinli teknoloji devi tarafından sabah saatlerinde tanıtılan ve MiGu adı verilen yeni kafa bandı, beyin tarafından yayılan elektromanyetik sinyalleri algılayarak bunları komuta çevirebiliyor. Bu tanımlamayla MiGu’nun ne işe yaradığını pek anlamamış olabilirsiniz. O zaman hemen daha basit bir şekilde anlatalım.

Xiaomi Hindistan'da para aklama iddiası!

Xiaomi beyin gücü ile çalışan cihaz tasarlıyor

Xiaomi MiGu bir kafa bandı ve kullanıcılar bunu kafalarına taktıklarında, evlerinde bulunan akıllı ev ürünlerinin hepsine uzaktan komut verebilecekler. Yani anlayacağınız, MiGu sayesinde tek bir kumanda ile birçok cihaz kontrol edilebilecek. Bununla birlikte Çinli teknoloji devi, şu an bu cihazın seri üretimini yapmayı düşünmüyor.

Xiaomi yardım desteğinde bulundu

Bunun manası, Xiaomi MiGu şu an için satılık bir ürün değil. Haliyle bu cihaza ilişkin bir çıkış tarihi veya fiyat bilgisi de veremiyoruz. Ancak Xiaomi MiGu’ya talep öylesine yoğun ki, Çinli teknoloji devi ilerleyen zamanlarda bu konuya ilişkin fikrini değiştirebilir.

iFixit ile Samsung ortaklığı devam ediyor