Ana SayfaAkıllı TelefonVivo Türkiye pazarında silik bir görünüm çiziyor

Vivo Türkiye pazarında silik bir görünüm çiziyor

Bir süre önce ülkemizde hizmet vermeye başlayan Vivo Türkiye pazarında umduğunu bulamamış gibi görünüyor. İşte detaylar.

Son dönemde ülkemizdeki Çinli üreticilerin sayısı önemli oranda arttı. Aslında Türkiye’ye kurumsal olarak giren ilk isim Huawei’ydi. Fakat sonrasında Honor, Oppo, Xiaomi, TCL, Tecno ve Vivo da ülkemizde kurumsal faaliyetlerine başladı.

Elbette bu isimlerin hepsi Huawei, Oppo ya da Xiaomi kadar etkin bir görünüm çizemedi. Ülkemizde istediği kitleye ulaşamayan üreticilerden birisi de Vivo oldu. Elbette hali hazırda Vivo, biz Türkiye’de başarısız olduk diye bir açıklamada bulunmadı.

Vivo Türkiye pazarında silik bir görünüm çiziyor

Fakat dışarıya çıktığınızda ya da eşinizin, dostunuzun kullandığı telefonlara baktığınızda bu markanın ülkemizde pek de faal olmadığını anlayabiliyorsunuz. Çünkü hali hazırda etrafta Vivo kullanan kişi sayısı yok denecek kadar az. Elbette bunun farklı nedenleri var.

Vivo V2035

Lakin en büyük neden Vivo’nun Türkiye’ye yanlış modeller girmesi oldu diyebiliriz. Fiyat / performans bazında daha etkin bir modelle pazara girilmiş olsaydı farklı sonuçlar karşımıza çıkabilirdi.

Ayrıca Vivo’nun tanıtım stratejisi de çok fazla kullanıcı odaklı olmadı. Genel olarak sosyal medya fenomenleri üzerinden kampanyalar yürüten Vivo o noktada da çok başarılı olamadı. Elbette bu Vivo için Türkiye masalının sonu sayılmaz.

Zira Çinli üretici bu aşamadan sonra daha sağlam adımlarla kullanıcı kitlesini şekillendirebilir. Fakat bundan sonrası Vivo için kolay olmayacak. Keza rakipleri iyiden iyiye güçlenmiş durumda. Artık Oppo, Xiaomi gibi isimlerin Türkiye pazarında önemli bir yerde oldukları inkar edilemez. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Realme Watch S satışa çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting