Ana SayfaGenelVivo yeni pazarlara yelken açıyor

Vivo yeni pazarlara yelken açıyor

Hali hazırda dünyanın en çok akıllı telefon satan 5 şirketinden biri olan Vivo, yeni pazarlarda boy göstermeye hazırlanıyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarında kıyasıya bir rekabetin olduğu inkar edilemez. Özellikle Çinli üreticilerin bu sektörde aktif olarak rol almasından sonra mevcut rekabet daha da arttı. Şu an dünya genelinde en fazla akıllı telefon satışı gerçekleştiren 5 firmadan 3’ünün Çinli olması da elbette tesadüf değil. Üstelik bu başarıya karşın, Çinli üreticiler hala global pazarlama aşamasına geçebilmiş değil. Örneğin Vivo. Çinli üretici son zamanlarda pazar ağını genişletmek için önemli adımlar atıyor.

Bu adımlardan en önemlisi hiç şüphesiz FIFA’yla yapılan anlaşmaydı. Vivo, bu anlaşma sonucu önümüzdeki iki büyük turnuvanın da ana sponsoru olmuştu. Yapılan bu hamlelerden, Çinli üreticinin pazar hacmini arttıracağı öyle ya da böyle belliydi. Sonunda beklenen resmi açıklama da geldi. Çinli üreticinin yetkilileri, önümüzdeki dönemde Tayvan, Singapur, Rusya ve Hong Kong gibi pazarlarda da resmi olarak boy göstereceklerini belirttiler.

vivo

Vivo’nun Rusya pazarına girecek olması, Avrupa için de bir ilk olacak. Zira Vivo şu anda Avrupa’da satış yapmıyor. Bu satışlar Rusya pazarı ile resmiyet kazanmış olacak.

Bu ülkelerin haricinde Fas ve Kenya gibi Afrika ülkelerinde de kurumlaşma çalışmalarının başladığı belirtildi. Elbette bu sürecin ne kadar zaman alacağı henüz netleşmiş değil. Bu arada Vivo henüz ülkemizde satış yapmaya başlamış değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting