Ana SayfaAkıllı TelefonVivo Gebze'de ilk üretimi için harekete geçti: 2 bin kişi işe alınacak

Vivo Gebze’de ilk üretimi için harekete geçti: 2 bin kişi işe alınacak

Vivo Gebze’de ilk üretimi için bazı çalışmaları tamamladı. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Vivo Türkiye’de önemli bir girişimci olmak istiyor.

Akıllı telefon üreticilerinin Türkiye’de giderek daha fazla fabrika açtığı görülüyor ve Vivo Gebze’de ilk defa faaliyete başladı. Birçok Çinli firma Türkiye’de üretim yaparak bunu Avrupa ve diğer pazarlara ulaştırmak istiyor. İşin aslına bakacak olursak Türkiye’de bu tür fabrikaların açılmasının birçok nedeni var.

Bunlardan ilki Avrupa ve ABD gibi pazarlara açılabilmek. Dünyanın en çok tüketim yapılan bölgelerinden olan Avrupa ve ABD şu an Çinli akıllı telefon şirketlerinin kıskacı altında. Uygun fiyatlı akıllı telefon üretimi yaparak bu pazarlarda satışa sunulan büyük şirketler kazançlarını artırmak istiyor. Bir diğer neden ise ucuz iş gücü.

Vivo 2 bin kişi istihdam edecek

Vivo tarafından ilk fabrika Gebze’de açılıyor. Tam kapasiteli seri üretim yapılması planlanan bu fabrika önümüzdeki hafta faaliyetine başlayacak. Türkiye’de üretilen ilk modeller ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından kullanıcıya sunulacak.

Vivo Gebze'de ilk

Sanayi ve Teknoloji Bakanı tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında Türkiye’ye olan akıllı telefon şirketlerinin rağbeti daha fazla artacak. Vivo gibi şirketler mutlaka en az 2 bin kişi istihdam edecek. Şu anda bu firma 200 kişiyi istihdam etti. Kısa bir süre içerisinde ilk etapta bu rakamın 800’e varacağı ifade ediliyor.

vivo V21 5G, 44MP OIS selfie kamerası ve Dimensity 800U SoC piyasaya sürüldü

İlerleyen dönemlerde Vivo Türkiye ile olan anlaşmalarını genişletebilir. Böylece daha fazla fabrika açılışı görebiliriz. Peki siz bu tür Çinli akıllı telefon şirketlerinin Türkiye’de fabrika açmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting