Ana SayfaGenelVitalik Buterin'in sattığı Shiba Inu coinleri ne oldu?

Vitalik Buterin’in sattığı Shiba Inu coinleri ne oldu?

Geçtiğimiz günlerde Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in sahip olduğu Shiba Inu coinlerini sattığı ortaya çıkmıştı. Peki Buterin’in sattığı Inu’lara ne oldu? İşte yanıtı.

Son günlerde kripto para piyasalarında hayli hareketli günler yaşanıyor. Aslında genele bakıldığında kripto para piyasası çok durgun değildi. Fakat son 2 gündür hayli sansasyonel olaylar yaşanmaya başladı.

2 gün önce Ethereum kurucusu olan Vitalik Buterin hesabında bulunan tüm Inu’ları sattı. Bu darbe sonrasında Inu fiyatı sert bir düşüş yaşadı. Hesabındaki Akita’ları da satan Buterin, Shiba Inu’nun yüzde 40, Akita Inu’nun ise yüzde 50 değer kaybetmesine neden oldu.

Haliyle bu durum pek çok yatırımcıyı öfkelendirdi. İlk başlarda Buterin’in bu coinleri satarak ETH yani Ethereum aldığı iddia edilmişti.

Vitalik Buterin’in sattığı Shiba Inu coinleri ne oldu?

Daha sonradan ise çok farklı bir gerçek ortaya çıktı. Buterin’in değeri milyar doları aşan satış sonrasında çeşitli yerlere bağışlar yaptığı ortaya çıktı. Buterin’in bağış pastasından aslan payı ise Hindistan’a gitti.

Şu sıralar covid-19 ile mücadelede zor günler geçiren Hindistan için Buterin’in tam 1 milyar dolarlık bağışta bulunduğu iddia edildi.

Ethereum kurucusu Hindistan haricinde de pek çok kurum ve kuruluşa da bağışlarda bulundu. Yani iddia edildiği gibi sattığı Inu coinlerini Ethereum’a çevirmiş değil. Elbette bu durum Vitalik’in milyonlarca kişiyi büyük bir zarara uğrattığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Dogecoin için Elon Musk’tan yeni bir tweet daha!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU