Ana sayfa Genel Uzayda bebek doğruma projesi son buldu

Uzayda bebek doğruma projesi son buldu

Hollanda’da kurulu bir startup olan SpaceLife Origin’in uzayda bebek doğurtma projesi, etik ve tıbbi endişeler nedeniyle sonlandırıldı.

Uzayda bebek doğarsa?

SpaceLife Origin firması dünya dışındaki ilk bebeği doğurtmak üzere hazılık yapıyordu. Bu sayede ise insanoğlunun dünya dışında da üreyebilmesi için gerekli tıbbi araştırmaları başlatmak ve yörüngede veya başka gezegenlerde uzun süreli yaşamı mümkün kılmak istiyordu.

Ancak firmanın CEO’u Kees Mulder yaptığı açıklamada, etik, tıbbi ve güvenlik gerekçeleriyle bu hedefi gerçekleştirmenın şu anda mümkün olmadığını kabullendiklerini dile getirdi ve projeyi sonlandırdı.

Uzaya hamile bir kadın çıkarmasının mümkün olmadığını bilen SpaceLife Origin firması’nın ilk aşamadaki planı, uzaya gönüllü dönorlardan alınacak sperm ve yumurtaları çıkarmaktı. Ancak spermlerini ve yumurtalarını uzaya çıkarmak isteyenlerin 30 bin ile 125 bin dolar ücret ödemesi gerekiyordu.

Katılımcılar, yörüngede bir uydu içinde dönecek bu sperm ve yumurtaları kameralarla anlık olarak izleyebilecekti. Öte yandan, firma bu girişimden edindiği gelirle, uzaya hamile bir kadın çıkarma fikrini de tartışıyordu.

Toyota güneş panelleri daha etkili çalışacak

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler