Ana sayfa Genel Android kullanıyorsanız banka hesaplarınız tehlikede olabilir!

Android kullanıyorsanız banka hesaplarınız tehlikede olabilir!

Google tarafından geliştirilen işletim sistemi Android kullanıyorsanız banka hesaplarınız büyük ölçüde tehdit altında olabilir. Dünyanın en tehlikeli kötü amaçlı yazılımlarından birisi olarak görülen BianLain, yeniden kullanıcıları mağdur etmeye başladı. Üstelik bu sefer kötü amaçlı yazılım eskisinden çok daha güçlü. İşte güvenlik odaklı haberimizin detayları.

Her geçen yıl güvenlik ile ilgili alınan önlemler artış göstermeye başladı. Daha önceden olduğu gibi yine banka hesaplarını hedef alan bu yazılım, Google Play Store üzerinden de bulaşabiliyor. Kötü amaçlı yazılım uygulamalarını entegre ettiğiniz andan itibaren neredeyse bütün izinler alınıyor ve böylece telefona sızması kolay oluyor.

Android kullanıyorsanız banka hesaplarınız çalınabilir

Banka hesapları açısından değerlendirildiğinde son derece büyük bir tehlike içeren bu yazalım hakkında ince bir detay da bulunuyor. Herhangi bir akıllı telefona bulaşan virüs, kısa mesajlara kadar ulaşabiliyor. Ayrıca internetten alışveriş yaparken ekran fotosu alarak bilgilerinizi kaydedebiliyor.

Bununla ilgili alabileceğiniz birçok örneğin olduğunu söyleyebiliriz. Cep telefonunuza indirmek istediğiniz uygulamaları, Google Play Store üzerinden değil de uygulamanın web sitesi aracılığıylaindirebilirsiniz.

Bunun dışında güvenlik önlemleri almak için cep telefonunuza kuracağınız çeşitli güvenlik uygulamalarına son derece dikkat etmemiz gerekiyor. Genellikle kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağladığını söyleyen güvenlik programları, tüm verilere sızabiliyor. Daha önceden karşılaştınız güvenlik problemlerini yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

2019’da iOS ve Android uygulamaları için 40 milyar dolar harcandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Artık yeni nesil konsollar için geri sayıma geçmiş durumdayız. Peki Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 ne zaman gelecek? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4...

Son Haberler